Kai tää nyt on joku vitsi,lähes 60v lähtee kansanedustajavaaleihin ehtoopuolella/PerusS,olisi ollut jotenkin ymmärrettävää et PS olisi löytänyt alle 45v vaikkei sekään auttaisi,ehkä tämä vaan on et äänet riittää seuraaviin kunnallisvaaleihin.
Ohhan se hyvä että luottaa omiin kykyihin mut realismi kyllä nyt hukassa todella.
300 ääntä on hakusessa ja sillä kyllä pärjää muissa vaaleissa mut ei eduskuntavaaleissa.
Ohhan se hyvä että luottaa omiin kykyihin mut realismi kyllä nyt hukassa todella.
300 ääntä on hakusessa ja sillä kyllä pärjää muissa vaaleissa mut ei eduskuntavaaleissa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Toivoton yritys Kotiaholta. Piritta on ainoa, kenellä on todelliset mahdollisuudet päästä Jämsästä eduskuntaan 2019 eduskuntavaaleissa. Kokoomuksen Lotta-lotat jää kauas taakse...
Eikait kukaan enää demariakkaa jämsässä äänestä..epäkelpoa geeniperimää.Ei sankariainesta.
Eduskunnassa on paljon yli 60 vuotiaita. Onko se vitsi? Kakaroitako siellä pitäisi olla leikkimässä. Eikä kaikki ehdokkaat pääse eduskuntaan, mutta mitä enemmän puolueilla on ehdokkaita ääniä keräämässä, niin sitä enemmän puolue saa ääniä. Se, paljonko puolue saa yhteensä ääniä, määrää puolueen saaman paikkaluvun eduskuntaan. Ei näköjään kaikilla ole kuviot selvillä.
Nesteen sonnanjauhajilta tulee varmat äänet
Kun juuri kukaan muutamaa jämsäläistä lukuun ottamatta ei tunne, niin kyllä aika mahdoton yritys on eduskuntaan päästä. No, muutaman äänen kerää Hakkaraisen Teuvolle, jos on kovien kokemusten jälkeen vielä eduskuntaan pyrkimässä. Aivan turha mies on ollut siellä, mutta hölmöt äänestelee hölmöjen tavalla.
Eihän sitä tiedä, vaikka Hakkaraisen Teuvon suursuosion vanavedessä menisi toinenkin ehdokas läpi.
Poliittisen ajojahdin seurauksena Teukan kannatus vaan kasvaa kohisten.
….. vaikuttaa asialliselta mieheltä. Hyvä kun tuli toinenkin vaihtoehto Lotan lisäksi.
Eläkeläisäänestäjien kosiskelu on nyt käynnissä.
Demarit on jo huutokaupassa tarjonnut 100 e lisää käteen kaikille työssäkäymättömille. Yrittäjien, työssäkäyvien ja alle keski-ikäisten pussista on eläkeläispuolueiden himo varastaa.
Peruspopulistien ei tarvitse sitäkään vähää miettiä miten lupaukset maksetaan.
Työväentalolla Husu Husseinin kanssa päätettiin, että yli 17 vuotiaat suomalialaiset eläkeläiset saavat 400 euron indeksikorotuksen koska Suomessa on talvella razzistisesti pakkasta ja siksi pitää päästä kotiin lomailemaan.
On niiiin turha ukko kun olla ja osaa... *itun *usipää on kaikenaikaa (hänkin) miettimässä ja jauhamassa toisten asioita. Just tämmösten takia kylillä liikkuu vaikka minkälaisia muunneltuja juttuja ja tarinoita. Sitten tää yks kaipolan höpöttäjä siihen akitoimaan niin aaaaavvott:)