ollut sulle vähän liian sielukas ihminen kuitenkin jos olisi jotenkin kunnolla tutustuttu ja sitten olisi huomattu että vähän liian erinlaisia ollaan. Että parempi näin kuitenkin siinä mielessä ja pienemmillä haavoilla pääsi näin. No onneksi niitä sielukkaita löytyy ihan ystävä piiristä ja ehkä tästä vielä joskus keskustellaan anonyymisti ja vähän on ollut anonyymisti juttua jo aiemminkin. Pienessä itsesäälissä tässä on kieriskelty mutta sallittakoon se nyt. Ehkä se mullekin se onni joskus vielä kukoistaa mutta vähän epäilen ettei niin käy. Nyt on aika vetäytyä taas kuoreen ja jatkaa taas omaa elämää ja mennä käymään taas omissa paikoissa jossa on jo huomattu miten minä olen ollut jotenkin hajamielinen.
Olisinhan minä
pitivielä
11479
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Äläpä poika vi***e, kun et osaa kunnolla kummiskaan.
Ai sulla on ap ihan hirveen suuri. Olis kyllä sit sielujen yhtyminen voinut tehdä kipeää.
Idiootti.
Yrität kirjoittaa tekstiä minun tavallani. Se on tajunnanvirtaa, jos et ole huo.annut.
Sittenhän meitä on kaksi sielukasta..
Miten voit sanoa noin kun et vielä edes tunne toista kunnolla..
pitää tutustua ja tietää. Samaa mietin. Olen herkempi ja tunnerikkaampi mitä ehkä osaat kuvitella. Aistin sinusta/hänestä samaa. N-M
Joku tökkii, kun ihminen sanoo itseään sielukkaaksi. Mutta ole vain.
sama. lieneekö pro porvoo tämä aloitus, ei voi tietää...
Oltaisiin voitu olla enemmänkin samanlaisia... oletko miettinyt sitä?
Miksi luovuttaa jo etukäteen? Ilman, että selvittää asian jonkun tärkeän ihmisen kanssa? Millainen on sielukas ihminen? Onko se sama kuin pikkumainen? Vai vittumainen? Vai molemmat?
En pysty sanaa sielukas yhdistämään mitenkään pikkumaiseen tai vittumaiseen... sielukkaasta tulee mieleen enemmänkin hyvällä tavalla aistillinen ihminen.
P.S. Olen sama kuin tuo alempi vastaaja. a.k.a. "kylläseolen"
Minä joka on sielukkaampi tässä tapauksessa.