RELA-coin, Satoshi's Vision, Kryptokeskus, FIMK

Kryptokeskus

Satoshin visiota ollaan toteuttamassa ekaa kertaa oikeaan tapaan ja tarkoitus on se että esim. köyhät voi ostaa ruokaa kaupasta kun he tienaavat rela apin kautta. Kuten huomaatte niin tällä hetkellä on laaja-alainen mainoskampanja menossa ympäri Suomea ja yhteistyökumppaneita etsitään kuumeisesti.

Homman nimi on se, että me koitetaan luoda vähävaraisille keino tehdä vähän extratienestiä katselemalla mainoksia. Toisin sanoen tuodaan mainokset takas näkökenttiin. Jos vaikka koko perhe katselee Netflixiä television ääressä, voi puhelimet pistää lataukseen siksi aikaa telkkarin alle, ja niihin RELA.n mobiilisoftista (RELA:n Appi) mainokset pyörimään, ja näin pikkuhiljaa tienaat valitsemasi lahjakortin, tai maksat laskupalvelulla vaikka laskun.


Omasta vähävaraisuudesta ja muista johtuen kehitystyö on hidasta, mutta opeteltavaa on paljon, tässähän se työ opettaa tekijäänsä, ja meillä täällä Kryptokeskuksessa vertaiskouluttaminen on kova sana. Eli kaverit opettaa toisilleen taitoja ja tietoja :)


Lisätietoja
rela-coin.com
Kryptokeskus.fi
http://rela-coin.com/Esitys.pdf
https://forum.bittiraha.fi/t/rela-coin-kkry-ja-satoshis-vision-fimk-rela-card/6326/
https://forum.bittiraha.fi/t/fimk-kansainvalinen-pos-perustulovaluutta-julkaisijana-krypto-fin-ry/2064/654

4

1956

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AkiKKry
    • Huolestunut

      Tarviis vähän enemmän vakuutteluja, en nyt kyllä ihan vakuuttunut

    • Aki.KKry

      jjahas jjahas, no, naputtelin testimielessä kerran illan kännykkää muun touhun ohella. Googlelta tuli mainokset. Sain illassa googletilin saldon näyttämään 10e, josta puolet ois rela-apin ja -coinin tapauksessa menny niille, ja puolet olisin voinut käyttää vaikka s-marketin lahjakortin ostoon, tms.

      Me koitetaan saada yhteistyökumppaneita kasaan, jotta olisi ohjat omissa käsissä, ja tarkoitukseen sopivat sopimukset, parempaa palkkiotakin saa jollei tuu vain googlelta.

      Mitäs kymysyksiä herättää?

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      70
      2557
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      59
      1781
    3. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      41
      1727
    4. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      25
      1488
    5. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      91
      1480
    6. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      139
      1206
    7. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1092
    8. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      956
    9. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      244
      940
    10. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      17
      913
    Aihe