Asumonen Thaimaassa

Olen ollut nyt viikon taalla Mekong joen varrella. Ilma on mita parhain, koska joelta puhaltelee lempea tuuli ja ilma ei ole tukalan kuuma. Tanaan tilasin kaksi kyita kivia ja kaksi kyita hiekkaa pihalle. Tavarat tuotiin pienella kuormurilla kolmella kerralla. Kirsti muuten Vanhanen aikaa selvittaa mika mitta on kyi.

10

610

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Numball63

      Onko siellä maksullisia naisia. Joku läski voi käyttää tyttöjä hyväkseen. Olethan tarkkana ja raportoit tänne jos joku vanhempi mies lähentelee tyttöjä.
      Paheksumme sitten yhdessä.

      • IDIOOTTI


      • myös.ystävä
        thaimaanystävä kirjoitti:

        IDIOOTTI

        Aika idioottimaista on myös raportoida tänne tekemisistään. Kerjäät tyhmiä kommentteja.


    • Eilen maanataina kävin paikallisessa rakennusvalvonnassa, koska alan laajentamaan taloani. Paikalla oli monia toimistossa työskenteleviä henkilöita ja kaikilla oli virkapuku päällä eri asteisilla virkamerkeillä varustettuina. Vaimoni kertoi, että kaikissa valtion virastoissa ja kouluissa maanantaisin on virkapukujen käyttöpakko. Vähän häkellytti kun kaikki kaluuherrat tekivät minulle wai tervehdyksen.
      Palkkaisin yhden Thai insinöörin piirtämään ja suunnittelemaan lisärakennuksen. Yhdessä suunniteltiin paikan päällä kuinka rakennetaan ja hän toimittaa tarvittavat kuvat neljän päivän päästä.
      Olen muuten asioinut monessa virastossa ja ihmetellyt aina tätä virkapukujen määrää, Minulla ei ole mitään käsitysta mitä eri arvomerkit tarkoittavat.

      • RakennaTalosPoju

        Näin thaimaanystävä aiemmin, tunnistaako kukaan muu Laiffiksi.

        No mutta trolli! loppuiko sanat kesken, vai mikä mättää?
        Odottelen edelleen tietoa sinun hoitopaikasta. Haluan todella auttaa, koska sinulla näyttää olevan vakavia mielenterveysongelmia.


      • Lerpankommentit
        RakennaTalosPoju kirjoitti:

        Näin thaimaanystävä aiemmin, tunnistaako kukaan muu Laiffiksi.

        No mutta trolli! loppuiko sanat kesken, vai mikä mättää?
        Odottelen edelleen tietoa sinun hoitopaikasta. Haluan todella auttaa, koska sinulla näyttää olevan vakavia mielenterveysongelmia.

        Homoous Lerppiinus kommentoi tavanomaiseen tapaansa, kateellisena, mitä toiset tekevät ja hänellä ei mitään muuta kuin Sossun suomat avut.
        Lerppa on lerppa!


      • Hehhehhee

        RakennaTalosPoju on tunnistettu Joukoksi, jossa tyhmyys on täydellisesti tiivistynyt


      • Joukossa on taas tyhmyys tiivistynyt kommenttiin


    • Said tanaan insinooorin piiirtamat talonkuvat kateeni. Kaveri oli. tehnyt Kuvat autocadilla. Eivat havenneet yhtaan Suomalissille kuviille muttta hinta oli vain murto osa. Seuraavaksi taytyy palkata tekijat

      • Palkkaisin taloni laajennuksen rakentajaksi Burmalaisen siirtotyöläisen ja itse lähdin lomalle Cambodiaan. Tänään kävin katsastamassa Angkor Watin ja muutamia muita temppeleitä.
        Täällä on muuten käypä valuutta dollarit.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen Yrittäjät täräyttää: Sunnuntain tuplapalkka pois lomat lyhyemmiksi ja arkipyhät palkattomiksi

      Edunvalvontajärjestö Suomen Yrittäjät esittää muun muassa sunnuntain tuplapalkan lakisääteisyyden poistamista ja arkipyh
      Maailman menoa
      194
      1566
    2. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      80
      1090
    3. Jani Wickholm on kuollut

      Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      894
    4. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      77
      885
    5. J-mies, miten voit olla niin varma siitä

      että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp
      Ikävä
      85
      788
    6. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      119
      744
    7. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      111
      723
    8. Alan pikkuhiljaa olemaan sinut

      sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante
      Sinkut
      117
      618
    9. Mennään näin sitten

      Ettei kohdata enää.
      Ikävä
      48
      597
    10. Pohjola talo

      Kuka arvaa lähimmäs miten nopeasti tulee konkurssi uusilla yrittäjillä
      Kuhmo
      19
      566
    Aihe