Onko täällä ihmissusia?

Sushisusi

Tarvitsisin nimittäin kipeästi sellaisena apua. Olen lukenut foorumilta kommentteja joiden kirjoittajat kertovat olevansa ihmissusia. Voisiko kukaan auttaa minua muuttumaan? Syytäni en valitettavasti paljasti, mutta vannon ettei muuttumisen toivon takana ole halu vahingoittaa ketään. Kiitos jo etukäteen?

10

408

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hmm, on tämä hauskaa kun pitkästä aikaa hyppää tänne suomi24:seen ja löytää uusia keskusteluja liittyen ihmissusiin.
      Jotkut kirjoittajat, väittävät olevansa ihmissusia, toiset ehkä oikeasti olevat, ja toiset eivät ehkä ole. Ei sitä ikinä tiedä puhuuko kirjoittaja totta.
      Ihmissudeksi ei hirveästi haluta muuttaa ihmistä, koska se muuttaa elämää.. Et olisi enää ihminen, vaan susi. Ihminen joka muuttuu Täytenäkuuna sudeksi. Se kyky on varmaan mahtava, ja huisia haistaa ja nähdä niinkuin susi. Saalistaa ja juosta lauman mukana. 💕🐺 Mutta paluu kokonaan ihmiseksi, sellaiseen on ehkä "lääke", sitä ei tiedetä.. Vaan oikeat ihmissudet, ja ihmissusien ensi-isät tietävät siihen vastauksen, onko sellaista olemassa.
      Kuinka olet pohtinut tätä asiaa? Oletko miettinyt miten elämäsi muuttuisi jos olisit ihmissusi? Kun olet ihmissusi, et ole enää ihminen.

      • Ujo

        Minäkin tarvin lauman en ole ihmissusi ja haluan muuttua ei ole mitään taka ajatuksia haluan vain täyttää unelmani


      • pitkäkorva

        Ihmisjäniksenä olen miettinyt ihan samoja asioita. Ei ole helppoa olla ihmisjänis.


      • Ujo kirjoitti:

        Minäkin tarvin lauman en ole ihmissusi ja haluan muuttua ei ole mitään taka ajatuksia haluan vain täyttää unelmani

        Oletko miettinyt mitä haittoja asiasta on?
        Et saisi puhua kenellekään olevasi susi, koska yleensä ihmsiet eivät usko kansantaruihin. Sinua pidettäisiin hulluna, tai sairaana.. Ei se tunnu kivalta kun ei uskota.
        Tai oletko miettinyt miten se muuttaisi Sinun Elämääsi?


      • Susitassu

        Mun elämä on jo valmiiks pilalla niin siksi haluan ihmissudeksi


      • Susitassu kirjoitti:

        Mun elämä on jo valmiiks pilalla niin siksi haluan ihmissudeksi

        Elämä voi välillä tuntua että se on pilalla, mutta kaikki järjestyy aikanaan. Muuttuminen ihmissudeksi, se voi vaikeuttaa entistä enemmän elämää. Voi olla, ettie muutoksesta aina selviä hengissä, ja myöhemmin, jos selviää, se alkaa kaduttamaa että on kyky muuttua sudeksi. Ei ole helppoa, elämä, jos on ihmissusi. Kannatta miettiä sitä harkiten, voi olla että ihmissusia ei ole edes olemassa. Siitä ei ole mitään todisteita, ei edes uutisissa.


    • sairassusi

      Käykääpä ns. ihmis-susi vajakit lääkäri sedän tykönä!! Setä määrää lääkettä niin johan helpottaa nuo järjettömyydet. Lapsiparat eikö teillä todellakaan ole opetettu genetiikasta yhtään mitään?

      Minä ymmärrän kyllä. On varmaankin vaikeaa, kun järjettömät ajatukset riivaa yötä päivää. se on varmaankin raskasta tuommoinen vajamielisyys. Mutta ei hätiä mitiä, kyllä Suomessa vielä mielisairauksiin saa hoitoa, rohkeasti vain! lääkäriin kertomaan ajatuksistaan.

    • hkhjkjhjh

      Ihmisperseenä suollan ulos samanlaista paskaa kuin nämä ihmissusiin uskovat mielisairaat.

    • Sushisusi

      Olen miettinyt asiaa ja olen siitä varma. Olen valmis muuttamaan elämäni kokonaan tämän vuoksi,

      • Jos et syytä voi paljastaa, miksi haluaisit liittyä susiin, niin voi olla aika haastavaa löytää sellainen ihmissusi joka tekisi sinusta Suden "ei minkään syyn takia".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta

      Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o
      Maailman menoa
      118
      1568
    2. Kaksi viikkoa enää Rakas...

      Tietäisinpä miten toimia...
      Ikävä
      77
      1237
    3. Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä

      Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o
      Ikävä
      35
      1237
    4. Terveisiä lintutornilta

      Viipurista nousee kauhea savupatsas. Miksi ?
      Maailman menoa
      50
      1056
    5. Tulisitko kahville..

      Jos pyytäisin?
      Ikävä
      61
      772
    6. Martina Aitolehdeltä kova tilitys podcastilla: "Kyllä mä turpaan vetäisin"!

      Martina Aitolehti tilittää brutaalin rehellisesti Eskolle podcastilla syitä, miksi hän ei ole lähtenyt mukaan julkkisten
      Kotimaiset julkkisjuorut
      196
      721
    7. Tiedätkö että

      Olet aika vetävä
      Ikävä
      28
      690
    8. Siinäpä jäät

      Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole
      Ikävä
      56
      675
    9. Sosiaalinen lainalaisuus.

      Tulipa mieleen tässä useammasta aloituksesta ja kirjoituksesta, että minusta ihmisilläkin (laumaeläimilläkin) on luonnol
      Sinkut
      137
      670
    10. Hei, huomenta

      Joskus tarvitaan kipua, että löytää itsestään voimaa ja vahvuutta! Aurinkoista päivää ja muutenkin mukavaa lauantaita ❤️
      Ikävä
      65
      610
    Aihe