Moi. Tuli katsastusmieheltä huomio että avensiksen pohjapalkin ruosteessa ja menee kohta jo meisseli läpi. Vielä ei vaikuttanut leiman saantiin mutta varmaan jo vuoden päästä vaikuttaa. Onko mahdollista korjata tällaista vai vaikuttaako auton rakenteeseen niin että on kiellettyä näitä korjata. Auto on todella hyvässä kunnossa muuten, joten ei viitsisi tämän takia autoa vaihtaa, vaan korjata kuntoon.
Avensis 2003 1,8vvti ruosteet pohjapalkeissa
9
414
Vastaukset
- Tyttönen84
eiku sori, nyt tuli moka. autoni siis skoda octavia 2013 1.8tsi. miehelläni on avensis 2003 ja täysin ruosteeton viälkin.
- sukupuolenvaihtajakin
Holistiii sä oot niin nolo. Ja vielä oma peukkukin perään, oot sä mahtava poika.
- Tyttönen84
sukupuolenvaihtajakin kirjoitti:
Holistiii sä oot niin nolo. Ja vielä oma peukkukin perään, oot sä mahtava poika.
mikä ihmeen holistiii? uutenavuotena olen viimeksi alkoholia ottanut niin mielestäni en ole mikään holisti.
- saakorjata
Saa korjata. Omassani -01:ssä tuli hylky vasemman puolen runkopalkin päädyssä olevan reiän takia. Korjaus 15 minuutin juttu.
- voifinninaamaa
Kas kummaa kun katsastusmies ei sinulle vastausta kertonut vaan päätit kysyä suolipalstalta, toki ymmärrän että katsastusmies olisi evännyt sinulta ajoluvan pois koska sokeus ja mielenterveys ei ole liikenteessä hyvä yhdistelmä
- tojotrollukka-hei
Katsastusmieskö se kaiken tietää? Kyseisen ukon tehtävä on ilmoittaa korjausta vaativista vioista, ei tehdä arvioita korjauksista ja niiden hinnoista. Opit tämän kyllä kunhan kasvat aikuiseksi.
- onkomistäkenelläkään
tojotrollukka-hei kirjoitti:
Katsastusmieskö se kaiken tietää? Kyseisen ukon tehtävä on ilmoittaa korjausta vaativista vioista, ei tehdä arvioita korjauksista ja niiden hinnoista. Opit tämän kyllä kunhan kasvat aikuiseksi.
Ja sinä vatipää luulet saavasi vastauksen täältä tai no saathan sinä , jatkat vaan vanhaan malliisi vastaat omiin kysymyksiisi
- finninaamalle
tojotrollukka-hei kirjoitti:
Katsastusmieskö se kaiken tietää? Kyseisen ukon tehtävä on ilmoittaa korjausta vaativista vioista, ei tehdä arvioita korjauksista ja niiden hinnoista. Opit tämän kyllä kunhan kasvat aikuiseksi.
Eihän aloittaja mistään hinnoista mitään kysynyt,.
Eiköhän katsastusmies pysty sanoon onko hitsaus laillinen vai ei.
Kannattaako vaihtaa lääkitys parempaan ennen kuin autopalstalle tulet omaa tyhmyyttäsi esille tuomaan.
- päivänselvää
Kyllä se on katsastusmiehem tehtävä tietää juuri kyseessä oleva asia.
Muutenhan hän ei voi toimia katsastajana.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13110538
- 525080
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422271Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052088- 281986
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411442Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291124Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331061Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54987