Olen kahden pienen lapsen äiti ja pääsin eilen pitkästä aikaa radalle. Ilta oli täysi fiasko. Join jostain syystä aivan liikaa. En muista illasta muutakuin kamalia pätkiä, jossa selitän puolitutuille ja työkavereille ala-arvoisia asioita ja asioita, joita en todellakaan selvinpäin olisi sanonut. Pari tuntia myös täysin pimennossa ja loppuillasta kaatuilinkin useamman kerran, jolloin minut talutettiin baarista ulos.
Nyt itkettää ja haluaisin kuolla. En kerrassaan kehtaa mennä töihin tai nähdä ketään ihmisiä. Auttakaa? Miten olette selvinneet morkkiksista? Voi kamalaa, kun ihminen voi olla tyhmä ja järkyttävää, mihin kuntoon itsensä voi juoda. Kohtalotovereita? Miten selvisit? Huh ihminen ei voi tätä pahemmin enää nolata itseään.
Morkkis, apua voiko siihen kuolla?Kohtalotovereit?
Morkkispeikontappaa
2
382
Vastaukset
- werrdxx
Kaikki hölmöilee joskus kännissä ja se on täysin ymmärrettävää.
- MatkailijaMarkku
En ole kohtalotoverisi kun en käytä aineita enää. Aiemmin käytin. Ryhdistäydy ja keskity hyvään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4352707Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?1911904- 591818
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3101387Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1561201Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal711096- 901057
Varkaita kuhmossa
Miksi kuhmolaiset ei tee mitään varkaille ja huumehörhöille, teloittaa pitäisi kaikki.331023Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121007K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali9979