Viimeksi kun kävin AA-seuroissa - ryhmän vanhin otti talouspaperirullan ja kurkisti hylsyn avulla sisimpääni tuhkaluukun kautta. Hiioti hoihoti sitä sisäisen myrskyn ja luonteenvirheiden määrää! Rukoilimme korkeimpaa voimaa selvänäkijältä saatujen vihjeiden perusteella ja lahnasta kuoriutui limainen matikka - eli tällaista tapahtui tänään helteisenä iltapäivänä.
Tulethan siis Sinäkin seuroihin, niin et ole enää sen jälkeen teikäläisiä.
Hii-o hoi! Kapteeni katsoi horisonttiin...
JoskusJanottaa
4
243
Vastaukset
- Fiksutaat
En usko, AA n kokoukset jäävät sinne, niitä ei levitellä
- PröötSanoPeppa
Mistä sinä sen tiedät? Et kai ole joku reppana alkkis...???
- Fiksutaat
En toki ole reppana vaan, Korkeimman Voiman palveluksessa!
- saakeli.kun.ottaa.päähän
tää karkumatka ei enään ole kivaa.mä haluun jo takas ja hyvä olis sunkin tulla.mun lääkkeet on jo loppunu ja niin on varmaan sullaki.ei me varmaan saada kun pari viikkoo suljetulla tästä retkestä.mennään jo takasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544562Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224489Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2941647- 2281308
- 811301
- 681265
- 305998
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50820