Hymyillään

Mitä tapahtuu, kun seuraavan kerran nähdään?
361438
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Jos olisit hän, alkaisin varmasti nauramaan 😆

Äänestä
  • Nuolisin sut märäks kokonaan naikkuli.

    Äänestä

Ei mitään.
Kuten ei tähänkään asti ole tapahtunut.

Äänestä

ei varmaan mitään, oot naimisissa.

Äänestä
  • :(:(:(

    Äänestä

  • Sotkeutuisit nyt, jos olet mies jota ajattelen. Jos edes kertoisit että kiinnostusta riittäisi, mutta status parisuhteessani on este... En odota suuria lupauksia tms. toivoisin mahdollisuuden tutustua sinuun lisää... katsotaan johtaako se johonkin kauniiseen ja pysyvään. Jos vain periaatteesi vuoksi torjut, se on väärin rakkaudessa. Elämä on lyhyt ja minä haluan sinut ja sinua.

    Äänestä

  • EiMustaaJaValkoista kirjoitti:

    Sotkeutuisit nyt, jos olet mies jota ajattelen. Jos edes kertoisit että kiinnostusta riittäisi, mutta status parisuhteessani on este... En odota suuria lupauksia tms. toivoisin mahdollisuuden tutustua sinuun lisää... katsotaan johtaako se johonkin kauniiseen ja pysyvään. Jos vain periaatteesi vuoksi torjut, se on väärin rakkaudessa. Elämä on lyhyt ja minä haluan sinut ja sinua.

    En minä torju. Minulla on kiinnostusta sinua kohtaan ja paljon itse asiassa onkin. Tätä enempää en voi tyrkyttää itseäni kun en tiedä minkä verran tunnet takaisin minua kohtaan. Miksi olet parisuhteessa jos hän ei ole se kenet haluat?

    Äänestä

  • elämääni kirjoitti:

    En minä torju. Minulla on kiinnostusta sinua kohtaan ja paljon itse asiassa onkin. Tätä enempää en voi tyrkyttää itseäni kun en tiedä minkä verran tunnet takaisin minua kohtaan. Miksi olet parisuhteessa jos hän ei ole se kenet haluat?

    Olen se onneton nainen, joka pelkää. Pelkään muutosta. Tiedän että en halua kuin tämän yhden miehen ja koska hän torjui minut ja laittoi viestin, että hänellä ei ole tunteita minua kohtaan, on sama miten elämääni jatkan. Yritän tukehduttaa sydämmeni, olla ajattelematta niitä silmiä, viestejämme, puheluita... en voi kuin uskoa, että tunteita ei hänellä ole. Viime kohtaamisemme ei ollut minulle helppo, kiire söi puhe kykyä ja painoi mieltäni. Hän oli myös hyvin rauhattoman ja hermostuneen oloinen. Joko taisteli tunteitaan vastaan tai inhoaa minua. Oli niin levottoman oloinen. Tuntuu sisältä niin tyhjältä. Miten ajattelinkin että saisin vielä jonain päivänä suudella niitä huulia ja tuntisin hänen kätensä selässäni, mutta naisena en voi kuin luovuttaa ja salaa haaveilla.

    Äänestä

Jos huomaan niin toljotan häntä hölmön näköisenä!

Äänestä

Polvistun ja katson miten reagoit.

Äänestä
  • Nöyristelet? Julkisesti?

    Äänestä

Ei mitään tavallisesta poikkeavaa. Todennäköisesti jutellaan.

Äänestä

Suudellaan...?

Äänestä

Siihen menee valitettavasti tovi...

Äänestä

Hymylimme ja ajoit autolla pois?

Äänestä
  • niitä pottujako olit hakemassa?

    Äänestä

Veikkaan, että kumpikin kaartaa vasemmalle sanomatta sanaakaan ja välimatka kasvaa. Sitten palataan ikävä-palstalle..

Äänestä
  • Miksi sinä mies teet niin?
    Mikä tekee asioist niin vaikeaa?
    Sinulle "vaimitänainen"

    Äänestä

  • Noinhan se on aina mennyt.

    Äänestä

  • Tutunkuuloista kirjoitti:

    Noinhan se on aina mennyt.

    Sivusta vain totesin.

    Äänestä

Samaa voisin kysyy sulta. Tapahtuuko sama mikä viimeks?

Äänestä

Hymyillen...

Sitten kysyn läviskös pullakahvit? 😉

Äänestä
  • Iiiiikk !! Eihän ?!! Sinäkö siinä ! Iiiiiikk !! Jee ! Jihuu !!

    Äänestä

Toivon että edes huomaisit minut ja tervehtisit. Tiedän ettet ole mikään autisti.
n>m

Äänestä
  • Moikkaan tietysti sinua jos huomaan sinut ja näyttää siltä että itsekin osun sinun näkökenttääsi.

    Äänestä

  • Enää niin autistimainen kuin ennen. Ja kyllä moikkaan. Tää oli vaa kommentti sivusta.

    Äänestä

Hymyilen kuvitellen suuren rakkaustarinan ja hymyilen enemmän kun kuvittelen että sinäkin täällä minua kaipaamassa

Elän haavemaailmassa. Laitan viestin, toisen ja kolmannenkin. Et vastaa. Raivostun. Roikotat ja pelaat minulla!!!!!

Hymyilet ja täällä kaipailet mutta kun otan yhteyttä et edes vastaa, teeskennellen ettei tunteita ole!!!

Äänestä

Riippuu ihan koska me nähdään? Millon siis otat yhteyttä? ;)

Äänestä

Toivon, et hymyillään ainakin. Tekisi mieli jopa halia, mut se taitaa olla liikaa toivottu?

Äänestä

Leikitään pusukaloja ja laulellaan ? ;)

Äänestä

Mahdollisesti vaikka mitä, todennäköisesti ei mitään.

Äänestä

Luulen että tapasi mukaan, valehtelet erinäisissä asioissa. Ja yrität harhaanjohtaa. Yrittäjyys on. Mulle voit yrittää noita juttujas. Anna-kaisa, mitä vielä :D Sanoinko et häivyn. Kyllä sanoin.

Äänestä

No varmaankin sitä samaa kun aina ennenkin... toivottavasti. Hänen kanssaan kyllä olisi kiva vaikka vaan jutellakin, hän on niin hyvää juttuseuraa ja hauska kun mikä :)

Äänestä

Tää haluis:
- kattoo sua eka rauhassa n. 20 metrin päästä
- lähtee kävelemään vastaan
- kattoo siinä kävellessä rauhassa kaikkea sussa, kävelytyyliä, jalkoja, lantiota, käsiä, hartioita, rintakehää, kasvoja...
- pysähtyä
- katsoa sua silmiin ja ojentaa käden niin, että ylettyis koskettamaan tai jopa silittämään sun poskea varovasti
- halata pitkään sanomatta sanan sanaa

Äänestä
  • Kuulostaa hyvältä, mikset toteuttaisi ;)

    Äänestä

lattiassa on jotain outoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


enkysyliikaa kirjoitti:

Mitä tapahtuu, kun seuraavan kerran nähdään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu