T-paidat liian pitkiä

Mistä_paitaa

Kaikki miesten T-paidat on mulle liian pitkiä, ne on varmaan kaikki tarkoitettu laitettavaksi housujen sisään. Housujen päällä ylipitkä ei näytä hyvältä. Eikö siis mistään saa vain vähän vyötärön alapuolelle ulottuvia T-paitoja? Ei mitään napapaitaa. Kaikilla muilla ylipitkä selkäkö, olen mielestäni sopusuhtainen, lol

5

3585

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyhy.pa

      Tämä on nykyään kyllä ongelma juuri tuo paitojen pituus. Kun ostaa t-paidan niin saa samalla mekon. Todella tyhmännäköistä kun paidanhelma lepattaa jossain pallien alapuolella.

    • Just eilen tilasin amazon.comista lyhyitä t-paitoja. Aina yhtä kokoa liian pieniä tietenkin että runko erottuisi alta..

    • Paitakauppias

      Viikoittain tulee valituksia että t-paidat ovat liian lyhyitä

    • Ihmettelenvaan

      Xs kokoisella miehellä ei ole helppoa.

    • Minnesilmänsäkääntäähyi

      Sullahan ongelma on. Itsellä on ongelma, että näen päivittäin miehiä, joilla paidan helma hädintuskin yltää vyötärölle. Sitten ku ottavat kahvikupin kaapista niin helma nousee vielä vähän ja puolet paljaasta mahasta on siinä kahvinkeittimen vieressä näkösällä.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2300
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      26
      974
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      902
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      568
      835
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      30
      627
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      66
      625
    Aihe