Voimakas ja kokkareinen valkovuoto

ekaakertaa

Olen 25 vuotias nainen, eikä oo koskaan ennen ollut tällaista. Hiivaa on ollut joitain kertoja aiemmin, mutta siihenkään ei liittynyt tällainen vuoto. Nyt en usko että on hiivasta kyse, koska ei kutise vaan on tätä vuotoa josta yllätyn aina käydessäni vessassa. Mietin mistä tämä voisi johtua, koska mitään muutoksia ei nyt mielestäni ole ollut hormonien, ruokavalion, lääkkeiden tms. suhteen.
Mieleeni tuli, että voiko tällaista olla vaikka raskauden alkuaikana? Ehkäisy jäi yhden kerran n. kuukausi sitten, otin kyllä jälkiehkäisyn, mutta sehän ei ole silti varmaa. Kuukautiset oli kyllä tämän jälkeen, mutta vuotoahan voi silti tulla ja ne olivat aika pian tämän yhdynnän jälkeen jo. Seuraavat olisi vasta tämän kuun keski-loppuvaiheilla. Onko kokemuksia?
Ja miten tämän saisi loppumaan?

2

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ekaakertaa

      Eikä kutinan lisäksi ole muitakaan fyysisiä oireita; kipua, ärsytystä, huonovointisuutta... Ainoastaan tuo todella runsas vuoto, jota ei ennen ole ollut. Nyt ollut muutaman päivän. Melko hajutontakin on.

    • Isomyymikki

      Kuulostaa hiivalta. Kantsii mennä apteekkiin ja ostaa hiivalääke niin jos oireet siitä helpottuu niin johtui siitä ja jos ei niin sitten menisin lääkäriin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      65
      3286
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      142
      2327
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1868
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      171
      1559
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      86
      1439
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      65
      1426
    7. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      74
      1399
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1182
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      77
      1140
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      34
      1088
    Aihe