Voimakas ja kokkareinen valkovuoto

ekaakertaa

Olen 25 vuotias nainen, eikä oo koskaan ennen ollut tällaista. Hiivaa on ollut joitain kertoja aiemmin, mutta siihenkään ei liittynyt tällainen vuoto. Nyt en usko että on hiivasta kyse, koska ei kutise vaan on tätä vuotoa josta yllätyn aina käydessäni vessassa. Mietin mistä tämä voisi johtua, koska mitään muutoksia ei nyt mielestäni ole ollut hormonien, ruokavalion, lääkkeiden tms. suhteen.
Mieleeni tuli, että voiko tällaista olla vaikka raskauden alkuaikana? Ehkäisy jäi yhden kerran n. kuukausi sitten, otin kyllä jälkiehkäisyn, mutta sehän ei ole silti varmaa. Kuukautiset oli kyllä tämän jälkeen, mutta vuotoahan voi silti tulla ja ne olivat aika pian tämän yhdynnän jälkeen jo. Seuraavat olisi vasta tämän kuun keski-loppuvaiheilla. Onko kokemuksia?
Ja miten tämän saisi loppumaan?

2

220

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ekaakertaa

      Eikä kutinan lisäksi ole muitakaan fyysisiä oireita; kipua, ärsytystä, huonovointisuutta... Ainoastaan tuo todella runsas vuoto, jota ei ennen ole ollut. Nyt ollut muutaman päivän. Melko hajutontakin on.

    • Isomyymikki

      Kuulostaa hiivalta. Kantsii mennä apteekkiin ja ostaa hiivalääke niin jos oireet siitä helpottuu niin johtui siitä ja jos ei niin sitten menisin lääkäriin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      136
      5801
    2. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      177
      3450
    3. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      28
      2607
    4. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      466
      2533
    5. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      201
      2305
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      181
      1872
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      127
      1445
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      36
      1222
    9. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      51
      1125
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      1026
    Aihe