Sivut ovat toistaiseksi pois käytöstä
Alanyan suomalaiset ry. on 26.2.2014 jättänyt toimilupa-anomuksen
Turkin ulko- ja sisäministeriöön toimiakseen Turkin Alanyassa.
Jäämme odottamaan ministeriön päätöstä.
Ylläpito
Joko alsun lupa tullut?
19
574
Vastaukset 19
- höpöpaskaa
Ihan sama.
Alanya on inhoittava mesta ja saa ällönväreet jo sitä ajatellessani. - taas-joku-seko
Ei näy Alsun sivuilla tuollaista tekstiä.
- SekoTäällä
Juu, ei näy.
Kaikki Alanyassa asuvat suomalaiset hankkivat toimeentulonsa huijaamalla maamiehiään jotka siellä lomailevat. - Kiinnostaa-muakin
Tuo on alsun sivulta vuodelta 2014 kun alsu elosteli luvan hakemisella. Ihan asiallinen tiedustelu tuosta asiasta, että onkohan jo tullut kun on ollut haku päällä 4 vuotta.
- Efesistäparempituotto
Ei ole luppaa, eikä myöskään tule. Silti vaan vuosi toisensa jälkeen kerätään jäsenmaksuja alanyalaisena yhdistyksenä ydinjoukon huvitteluun. Toistaiseksi hölmöjä riittää vaikka jäsenmäärä sukeltaa joka vuosi dramaattisesti alaspäin.
- Toimilupa
Jos siihen helmikuussa 2014 lupahakemukseen olisi tullut myöntävä vastaus Alsu löytyisi ulkomaisten yhdistysten rekisteristä, ja sieltä selviää luvan numero ja myöntämispäivämäärä.
https://www.dernekler.gov.tr/en/default.aspx
Sieltä mene kohtaan: Foreign ngo
ja saat listan organisaatioista, joilla on toimintalupa.- Rantteelta
Mä jo odottelin, milloin Ismo vastaa. Kiitos Ismo taas tästä valaisevasta vastauksestasi. Käytkö joka päivä asian tarkistamassa?
- Laittomuudet_seis
Rantteelta kirjoitti:
Mä jo odottelin, milloin Ismo vastaa. Kiitos Ismo taas tästä valaisevasta vastauksestasi. Käytkö joka päivä asian tarkistamassa?
Hyvä saada edes jostakin totuudenmukaista tietoa, kun yhdistykseltä itseltään tulee vuosi toisensa jälkeen mitä ihmeellisempiä selityksiä, erikoisia yrityksiä liittoutumisista laillisten kanssa ja kaikkea muuta disinfoa.
- ggfth
Nolo ja säälittävä räpellysosuus on enää jäljellä tuossa yhdistyksessä.
- ex-alsu
Olen äärettömän pettynyt juurikin tuohon yhdistykseen. Tuona vuonna 2014 lupasivat saattaa yhdistyksen toiminnan lailliseksi Alanyassa jotta maksaisin vuoden 2015 jäsenmaksuni. Aioin erota yhdistyksestä ja erosin sitten 2016. Oli helppoia kun jätti vain jäsenmaksun maksamatta. Mihin lie pohjattomaan kaivoon menneet nuo jäsenmaksurahat. Miten laiton toiminta Alanyassa voi aiheuttaa kustannuksia?
- Yildirim
Minkälaisen vastauksen AFD sai pääministeriltä hänelle lähettämästään valituksesta Alsun toiminnasta? Hallitus on varmasti informoinnut teitä jäseniä saamastaan vastauksesta.
Minkälaisiin toimiin pääministeri ryhtyi?- trytry
Tuntuisi että riittäisi kun alsu itse informoisi omia jäseniään. On odotettu jo 4 vuotta.
- Hyvininformoitu
trytry kirjoitti:
Tuntuisi että riittäisi kun alsu itse informoisi omia jäseniään. On odotettu jo 4 vuotta.
Minä ainakin olen saanut infoa tilanteesta tänä keväänä. Ikävää, että AFD vaan jaksaa jatkaa näitä touhujaan. Johtonsa näköinen yhdistys.
- Hhhhhhhhhh
Väärin sanottu. Hallitus ei ollu mitenkään sen jutun takana eikä puheenjohtaja. Meillä ei ollu mitään käsitystä niin järjettömästä jutusta. Hallitus ei koko vuonna juuri kokoontunut. Kaikki oli yhtä kaaosta. Montako meitä erosi.
- EpäiIevä
Miksi tällaisesta loppuaan kohti korisevasta yhdistyksestä keuhkotaan täällä? Jäseniä enää muutamia hassuja ja toimintaakin vain sen verran että jäsenmaksut kerätään vuosittain. Taitaa olla sen itsensä masinoima provokaatio, että saisi julkisuutta?
- Sekös-harmittaa
Onneksi sillä on paljon rahaa käytettävissään. Ja enempikin olis, jos afd maksais kaikkien tiedossa olevan velkansa.
- EpäiIevä
Sekös-harmittaa kirjoitti:
Onneksi sillä on paljon rahaa käytettävissään. Ja enempikin olis, jos afd maksais kaikkien tiedossa olevan velkansa.
Onhan sitä kun kerätään jäsenmaksuja ja ei ole mitään laillista toimintaa Alanyassa. Turhaan ihmiset maksavat edelleen, kun ei sille saa mitään vastinetta. Toisten nurkissa kytätään ja luimistellaan, että kukaan ei huomaisi.
- Riitasuoli
Päivitys aloitukseen. Joko on tullunna? Kuukausi edellisestä tiedustelusta. Siinä ajassa ehtii kyllä kun vain haluuuu.
- 12456987
Mitä ehtii?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran77788Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?144760- 57666
Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47654Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y25653Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.46634- 44597
- 31531
Oot komea
etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n20513Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla
Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä27511Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.27506- 6476
Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan
Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee402462Se oli molemminpuolinen limerenssi
Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭77445- 30436
Rydman, herätys!
"Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 363420En laita sulle viestiä
Toivottavasti ymmärrät jo mies hyvä, että en tule koskaan laittamaan sulle viestiä enkä soittamaan sulle. Minusta ei sii39404- 36392
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.27391Helena Ahti-Hallberg napauttaa - Näin hän kommentoi Vappu Pimiän TTK-lähtöä
Vappu Pimiä jätti Tanssii Tähtien Kanssa -juontajapestin viime kauden lopuksi. Nyt on erilainen kausi, kun Pimiä ei ole3390