Viikon loppuna oli Pielisen erämessut oliko kävijöitä Lieksasta ja paljon minulta jäi käymättä ei ole autoa vaan kävin Kolin erämessuilla Autolautalla. Taitaa olla kävijämäärä vähäinen kun ei missään lehdissä ole kuvia ja juttuja edes vaarojen sanomissa. tavoiteltiin 10 000 kävijää hävettääkö Pielisen erämessujen järjestäjiä
Pielisen erämessut oliko kävijöitä paljon
utela
8314
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Autolautta oli lujasti kiinni sataman laiturissa.
En ole sattunut näkemään missään yhtään mainosta moisesta messusta. Tuskin olisin silti käynyt messuilla, vaikka olisin jotenkin saanutkin niistä tiedon. En ole nähnyt kirjoituksia missään myöskään messujen jälkeen. Lieneekö niitä pidettykään, vai ovatko ne vasta tulossa!?
Onhan näistä messuista tiedotettu, kunhan viitsii vain hiukan vaivautua.
https://www.google.fi/search?q=erämessut nunnanlahti&oq=erämessut nunnanlahti&aqs=chrome..69i57.11535j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Googlessa näkyy olevan, mutta se ei riitä. Harvempi niitä sieltä osaa etsiä. Tiedot pitää olla sanomalehtien etusivulla ja suurin kirjaimin. Kuinka erämessuja osaa netistä etsiä kun ihmisillä ei ole tiedossa edes se, että onko jossainpäin Pohjois-Karjalaa erämessut.
Lieksan Lehden etusivulla oli ti. 3.7. ilmoitus. Vähät kiinnosti lähteä Juukaan.
Olen käynyt yhden kerran Pielisen erämessuilla. Oli kesäkuu ja vuosi 2011. Miksi kävisin uudelleen kun olen ne kertaalleen jo kokenut? Eihän ne ole minua varten joka vuosi rakennettu. Annan tilaisuuden muillekin. Olen käynyt monessa muussakin paikassa yhden kerran. Se riittää.
Minä käyn retkiaitan myymälässä jos tekee mieli katsella erä ja retkituotteita, tulee halvemmaksi eikä tarvitse lähteä etemmäs!
retkimessut näkee joka päivä retkiaitasta ei tarvitse vaivautua pielisen erämessuille Juukaa erämessut on meneeet en tiedä paljonko oli kävijöitä