EI MAINOKSIA

EI_MAINOKSIA

Näin lukee postilaatikossani. Tästä huolimatta useampia kymmeniä mainoksia vuoden mittaan postilaatikostani löytyy. Ja ainakin yhdeksän kymmenestä niistä mainoksista on yhden ja saman mainostajan: Tilaa Länsi-Savo kesäksi alkaen... löytyi taas postilaatikostani.

Lopetin ko. lehdykän tilauksen pari vuotta sitten kun en halunnut maksaa yli 300€/v vain saadakseni lukea kuinka Suomea on kohdannut onni ja autuus kun saamme kunnian vastaanottaa tänne lääkäreitä ja insinöörejä ja muita moniosaajia.

Lehdestä pääsin eroon mutta nyt pitäisi vielä päästä noista mainoksista eroon. Ehdotuksia?

10

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KaapoKuuppa

      Tilaamalla lehden pääset eroon mainoksista.

      • kovopolonmarkapla

        390€/v?

        On siinä mainoksilla hintaa!


    • OmaaLääkettä

      Noista Länsi-Savon mädätyksistä tulee vielä kattava tietopaketti, kunhan heidän harrastamansa "suvaitsevaisuus" syrjäytetään lopullisesti nationalistien toimesta. Katsotaan ja ihmetellään sitten mitä kukakin matutt ja kuka oli se suvaitsevaisin. Terveisin: yli 600 kuvakaappausta vuosilta 2014-2017.

      • Määhhä sinnäe kuumakalle pikkiselle kävelylenkille ni piäs vähä jiähttyy:D:D


    • Hohhoijaa

      Lukisit edes jotain lehteä, niin tietäisit että nykyisin pitää olla myös maininta ilmaisjakelun kiellosta. Pelkkä "Ei mainoksia" ei enää riitä. Aivan omaa tietämättömyytesi syytä tuokin.

      • kovopolonmarkapla

        Onko tämä jotain Länsi-Savon logiikkaa? Suomessa ei mainoksia tarkoittaa ei mainoksia.


      • Patriootti

        Länsi-Savo ja logiikka? Mitä sinä oikein tarkoitat? Noilla mädättäjillä ei ole moraalia, eikä loogista päättelykykyä. Melkein, mutta vain melkein käy jotain Mehtälääkin sääliksi. Hänen juttunsa ja huumorintaju on kuin ylä-aste-ikäisellä, jotka tuskin ovat koskaan kiinnostaneet ketään, muutamaa kirjoittajan tasolle taantunutta lukijaa lukuunottamatta. Mehtälä sitten yritti kerätä pisteitä kotiin matuttamalla samalla ihmisiä holhoten. Veikkaan, että häntä nolottaa vielä tulevaisuudessa, kun tarkastelemme hänen työnsä jälkiä ajankohdan ollessa siihen hommaan sopiva. Länkkäriläiset varmaan kuvittelevat, ettei kukaan muista minkälaista lehdistötyötä he tekivät ennen matutulvaa, sen aikana ja sen jälkeen. Pahimpia tekoja oli lukijoiden eriarvoinen kohteleminen, jonka sai parhaiten tuta uutisten kommenttikenttään kirjoitteleva kansallismielinen kantasuomalainen. Epäilen, että Länsi-Savo "kadottaa" vielä paljonkin vanhoja artikkeleita, mutta ei hätää; kaikki tärkeä on tallessa jo vuosien ajalta.


      • Hohhoijaa

      • EI_MAINOKSIA
        Hohhoijaa kirjoitti:

        Älä päde, jos et mitään tiedä. Lue nyt alkuun vaikka tämä:
        https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/ilmaisjakelulehdista-ei-ole-enaa-oikeutta-kieltaytya-vastuu-on-jakajalla/5887670#gs.JlvBmW8

        Taidat olla vähän yksinkertainen? Oletko Länsi-Savon lehdenjakaja vai toimittaja?

        Minä kirjoitin mainoksista, en ilmaisjakelulehdistä. Se mainos josta kirjoitin oli yksi paperinpala, kooltaan 29,5cm * 10,5cm, toisella puolella teksti alkoi "Tilaa Länsi-Savo kesäksi alkaen..." ja toisella puolella "Viisi lehteä yhden hinnalla...".

        Tiedän kyllä että Länsi-Savolla menee taloudellisesti huonosti, ja että lehden sivumäärät ovat vähentyneet, sekä toimituksellinen anti heikentynyt, mutta ette kai te nyt vakavissanne väitä tuota paperinpalasta ilmaisjakelulehdeksi?


      • kovopolonmarkapla
        Hohhoijaa kirjoitti:

        Älä päde, jos et mitään tiedä. Lue nyt alkuun vaikka tämä:
        https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/ilmaisjakelulehdista-ei-ole-enaa-oikeutta-kieltaytya-vastuu-on-jakajalla/5887670#gs.JlvBmW8

        Älä päde, jos et mitään tiedä. Lue nyt alkuun vaikka se linkkaamasi mtv:n uutinen:

        "Kuluttajansuojalaki estää jatkossakin jakajia jakamasta mainoksia sellaisiin kotitalouksiin, jotka ovat kieltäneet sen ”ei mainoksia” tai ”ei ilmaisjakelua” -kylteillä postiluukuissaan."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4371
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      503
      2380
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      1941
    4. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      16
      1530
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      77
      1525
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      159
      1483
    7. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      10
      921
    8. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      798
    9. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      65
      778
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      106
      777
    Aihe