äänestän yhteistyökykyistä puoluetta

y2y

eli siten en demareita.

8

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • remar

      Niin onhan se nyt koettu, meillä on saneluhallitus. Ota tai jätä on heidän loogansa.Jokainen äänestää oman mielensä mukaan, kädet ristiin ettei tule taas porvarihallitus.

    • Antti Rinne on ilmoittanut, ettei tee yhteistyötä perussuomalaisten kanssa. Halla-aho onkin koonnut kaikki scandinaaviset kansallismieliset saman lipun alle.
      Suomen demarit ovat hyvin eri linjoilla, kuin Tanskan.
      Demarit jäävät lähtökuoppiin Pohjoismaissa, kun Perussuomalaiset pyyhkii menemään. Mikäli Sverigedemokraterna menestyy hyvin, niin Suomessa myös herätään äänestämään Persuja.

    • Mädättäjäpuolue

      En voisi edes pervoisimmissa fantasioissani äänestää tätä mädätyspuoluetta! En yksinkertaisesti voi, pelkkä ajatuskin puistattaa jo! Olen kuites nuoruudessani äänestänyt, silloin kuin se vielä jaksoi välittää suomalaisesta duunarista. Se aika on mennyttä ja se ei koskaan palaa enään. Hyvästi teille pettureille toivoo Duunari Espoosta.

      • patioillasuomi

        Ettei dunari Jyrki Käteinen espoosta?


      • Capo_
        patioillasuomi kirjoitti:

        Ettei dunari Jyrki Käteinen espoosta?

        Yhteistyö kokoomuksen kanssa ei käy?


    • enäänestäheitä

      ”Kaiken viisauden alku on tosiasioiden tunnustaminen” totesi presidentti J.K. Paasikivi.

      Tosiasia on, että SDP:n Urpilaisen ja Rinteen valtiovarainministeriaikana Suomi ajautui syvään talousahdinkoon. Pitkän demarikauden jälkeinen hallitus on yrittänyt nostaa Suomea ja pelastaa hyvinvointivaltiosta sen, mitä pelastettavissa on. Tämä on osittain onnistunut siitä huolimatta, että demarit ovat viltistä penkiltä heittäneet hiekkaa jäälle. Demarit ovat Rinteen johdolla kaikin keinoin yrittäneet estää hallituksen hyvät toimet, jopa kutsumalla häpeällisesti SAK:n apuun.

      Suomi-joukkueen menestyksellinen pelaaminen on kuitenkin onnistunut; maaleja on syntynyt demareiden vastustuksesta huolimatta. Olisi syntynyt enemmänkin. Terkkaríjonoista olisi jo päästy ja köyhäkin olisi pässyt hoitoon. Bruttokansantuotetta ei saikulla synny. Siitä ne yhteiskunnan suuret hyödyt syntyy, kun kela-menot muuttuu verotuloiksi.

      Ei-puolueelle ei ole kelvannut mikään. Se on totuus. Se on tunnustettava. Kuka haluaa leikkia kiusaajan kanssa? Kuka haluaa kuunnella jatkuvaa haukkumisretoriikkaa? Rinteen demarit eivät ole historian valossa eikä nykykunnossa hyvä ehdokas edes nelosketjuun.

      • Trumptviittasi

        Samoin Trump tviittasi: "kaikki mitä demokraatit osaavat tehdä on vastustaa ja tuhota".

        Tuohon on helppo yhtyä myös SDP:n aikaansaannoksissa.


      • DemariMoskeija

        Se on näiden jakaja puolueiden tehtävä....... toivottavasti ei tule suomea Islamsoivaa hallitusta......


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      123
      7638
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      40
      4406
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      37
      3902
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      408
      2047
    5. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      73
      1637
    6. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1487
    7. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1478
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      186
      1207
    9. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1148
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      12
      1063
    Aihe