varisparvi raakkuu

miksi kaikkien skoda autoliikkeiden pihassa on varisparvi raakkumassa? mummo sanoi aikoinaan että se tietää huonoa.

23

593

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sölfäflkldöägöd

      Siellä pyörivät zkodaholistihybridiykkönen ja muut trollit raakkumassa ja vaakkumassa.

      • jaahans, muistahhan pistää yöksi paksu vaippa ettet kastele sänkyäsi.


    • hessumopo

      Nykyään kaikki autoliikkeet ovat monimerkkiliikkeitä. Esim. Vehossa myydään paikkakunnasta riippuen Fordia, Hondaa, Mercedes-Benziä, Peugeotia, Škodaa, ja smartia. Autokeskuksessa taas BMW:tä, Citroënia, Fordia, Nissania, Peugeotia ja Škodaa.

      Sellaista se on, kun metsämökin peräkammarista käsin yrittää vääntää provoa, tietämättä mitä maailmassa oikeasti tapahtuu.

      • SkodaHoboro

        Niin minäkin tekisin. Jos kerran joku hööpö haluaa ostaa hoboron niin rahat pois vaan.


      • viisas.lintu

        Ero on siinä että ne tutkimusten mukaan nauravat Skodille.


    • KolkuttaakoNouavella

      Palokärki hakkaa skotan lokasuojaa! Tiedän kyllä että etsii sieltä ruosteeseen pesiytyviä toukkia mutta silti ahistaa, kun muistaa mitä sanotaan että tarkoittaa...

      • OmenEst

        Voi helvetti...!


    • VesanenP

      Holistin alias ToyotaHybrid alias Penan jne jne käkikello sekosi taas.

      • jaahans, keskiaikainen käännyttäjä, pimeyden ruhtinas, ystävämme sänkynsä kastelija täällä taas trollailee kateuksissaan kun Toyota on suomen myydyin auto ja skoda kolmenavuonna peräkkäin huonolaatuisin auto.


    • Antenni-osasto

      Ei voi tietää. Raakkuu mikä raakkuu.

      Tällä veijolla on valvontakamerat jokaisen Suomen Autoliikkeen pihaan.

      Varsinainen Niksulan TV.

    • mietinvaantätä
      • SoluKainuusta

        Sääli, että Moskovan autotehdas meni konkurssiin läntisen provokaation ja tihutyön vuoksi. Fasistien kanssa liittoutuneen Skodan menestys iskee joka päivä tuskallisesti tällaisen vakaumuksellisen Maailmanrauhan ja Neuvostoliiton ystävän tajuntaan.

        Kuka voitti Hitlerin ja vapautti teidät, te Natoon liittyneet petolliset tsekit? Kysyn vaan.


    • ggggggggg

      Holisti on romahtamassa. Ja se on hyvä juttu se.

    • Jumalan_terve

      Ne "varikset" ovat kateellisia tojohönöjä, jotka siellä raakkuvat. Kiima olisi kova kokeilla laadukkaamilla ominaisuuksilla varustettua autoa, mutta oman yhteisön rajoittava paine on kovempi kuin jehovilla tai lestadiolaisilla.

      • skodasakke

        Tojota Varis on ikuinen testijumbo. Sillä ajaminen pistää näköjään kuskin raakkumaan parempien merkkien perään.


      • EiTrollaukselle
        skodasakke kirjoitti:

        Tojota Varis on ikuinen testijumbo. Sillä ajaminen pistää näköjään kuskin raakkumaan parempien merkkien perään.

        Rehellisyyden nimissä on todettava Yariksen olevan aika karu kuljettajalle verrattuna Fabiaan tai Rapidiin, mutta isoja kilometrejä Yariksilla kyllä ajetaan. Tiedän yksilitraisen vapari-Yariksen 2000-luvun alusta, jolla on tahkottu 370 tkm ilman suurempia vikoja (apulaitteita ja muita peruskuluvia osia toki on vaihdettu). Käyttökulut per kilometri ovat olleet olemattomat. En usko vastaavan olevan mahdollista MPI/TSI-moottorilla varustetulla autolla. Kuka tahansa ei-trolli varmasti tunnustaa Toyotan bensamanuaalien luotettavuuden.

        Octavioita sai muuten todella pitkään MPI-moottoreilla ja sellainen voisi olla ihan mielenkiintoinen peli. Suomessa näitä ei ole, mutta kukapa estää tuomasta sellaisen vaikkapa Saksasta. Ei tarvitsisi kuunnella keljuilua TSI-moottoreista tai pelätä monen tonnin korjaustarvetta.


      • EiTrollaukselle
        EiTrollaukselle kirjoitti:

        Rehellisyyden nimissä on todettava Yariksen olevan aika karu kuljettajalle verrattuna Fabiaan tai Rapidiin, mutta isoja kilometrejä Yariksilla kyllä ajetaan. Tiedän yksilitraisen vapari-Yariksen 2000-luvun alusta, jolla on tahkottu 370 tkm ilman suurempia vikoja (apulaitteita ja muita peruskuluvia osia toki on vaihdettu). Käyttökulut per kilometri ovat olleet olemattomat. En usko vastaavan olevan mahdollista MPI/TSI-moottorilla varustetulla autolla. Kuka tahansa ei-trolli varmasti tunnustaa Toyotan bensamanuaalien luotettavuuden.

        Octavioita sai muuten todella pitkään MPI-moottoreilla ja sellainen voisi olla ihan mielenkiintoinen peli. Suomessa näitä ei ole, mutta kukapa estää tuomasta sellaisen vaikkapa Saksasta. Ei tarvitsisi kuunnella keljuilua TSI-moottoreista tai pelätä monen tonnin korjaustarvetta.

        Korjausta edelliseen eli 1.6 MPI:tä saa näköjään vieläkin Octaviaan tietyillä markkina-alueilla.


      • Hyvä kiitos nauruista.... "Kiima olisi kova kokeilla laadukkaamilla ominaisuuksilla varustettua autoa" Skeidaa siis... HAHAHAHAAAAA hikistä itäpulkkaa, itäauto skodaa ei ketään kiinnosta kokeilla, ja kaikki tietää, että siitä on laadukkuus kaukana - laatujumbo ja ihan törkeä vikapesä koko kippana. Mallista riippumatta

        Ei tuommoisilla itäruppanoilla skeidoilla kukaan itseään kunnioittava ihminen aja. Sosialistien ja kommareiden koppimopo idästä. HÖHÖHÖÖÖÖ ..... HIIIII..... keu-keu-keu-keu.. Röhöhöhöhööö XD


      • TSI2012
        EiTrollaukselle kirjoitti:

        Korjausta edelliseen eli 1.6 MPI:tä saa näköjään vieläkin Octaviaan tietyillä markkina-alueilla.

        Ja Suomessa vuoteen 2010 saakka, eli 1.2 tsi:n tuloon saakka. Jopa 1.4 75 hv vapari mpi oli hetken tarjolla I Ocuun. Enemmän toki Fabian moottori. MPI onkin hihnakone, toisin kuin FSI ja TSI.

        Trollausta on moneen "junaan"...


    • Varikset raakkuu siellä muille siivekkäille: skottaraisille, jotka on paskalintuja. Eivät osaa lentää mutta huojuvat ja vellovat kaistan täydeltä ja jäykkä taka-akseli vaan pomputtaa. Ajo ominaisuudet Ladassakin paljon paremmat kuin missään skeidasessa.

    • mävaan_

      skodan ruostevioille nauravat.

    • Challenge-ratapaketti

      Ne raakkuu Skodille. Sellaisten autoliikkeiden pihoissa ei kuulu raakuntaa joissa ei skoodia myydä.

    • eke.vepsukkaine

      ne raakkuu ja riekkuu skoota itäautoille tosiaankin. varis on viisas ja oppivainen lintu, toisin kuin räpistelevä marjoista juopunut roskalintu skottarainen, joka vain räpistelee säälittävästi

    Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      123
      3047
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      5
      2976
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      24
      2724
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      45
      2598
    5. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      84
      2474
    6. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      46
      2422
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      10
      2284
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      80
      1942
    9. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      197
      1796
    10. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      134
      1705
    Aihe