piti... Ei pitänyt!
Että tuommoseen
Vapaatunteista
3210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Näin nää männöö.
Tuommoseem oletko savosta?
Kohtasitteko, juttelitteko?
Laitan jotain, mitä luin tuossa yöntunteina jossain vaiheessa.
""Jokainen meistä rientää lähes päivittäin hätiköityihin johtopäätöksiin sen perusteella, miltä jokin näyttää, vaivautumatta kysymään asianosaisilta, miten asiat todella ovat.
Tällaiset väärinkäsityksiä ovat meille niin tuttu ilmiö, että ne toimivat useissa elokuvissa ja kirjoissa keskeisinä juonen käänteinä. Kuinkahan monta tarpeetonta loukkaantumisia, riistaa, ja kannatusta sellaisista on mahtanut tosielämässä seurata?
Jeesus varoitti tuomitsematta näön mukaan, sillä ulkonäkö voi pettää. Elämme maailmassa, joissa ulkoiset puitteet eivät aina vastaa todellisuutta. Asiat eivät välttämättä ole sitä miltä vaikuttavat...."" eräästä kirjasta
Jotenkin vain tuli nämä palstajututkin mieleen, lukiessa.
Itsekkin tietyistä syistä ja ajatuksista kulkee kyllä tosi ajatuksisaan
Tänäänkin. Oma kyky ja tilanne missä oon--> tällähetkellä, niin aika vähästä on.
Ei osaa oikein tälläsiä koodi/peite kieltä,
aito rehellinen kohtaaminen on paras. Mutta siihen tarvitaan aika,tila, paikka ja molempien tahto.
Herra auttakoon meitä jokaista aitoihin todellisiin vuorovaikutussuhteisiin niin itsen, toisten kuin suhteessa Jlaan.