Neidille iltaa

Naiselle sulle hyvää iltaa! ;)
Menen ulos töihin..
16431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

nyt onkin hieno ilma ulkohommiin. Minäkin otin ja pesin parvekelasit ja kuuma meinasi tulla. :)

Äänestä

Hyvää iltaa. Minulla kaikki hyvin. Sinun ei tarvitse minusta huolta kantaa mutta se on sympaattista. Kiirettä on työssä ja vapaa-ajalla mutta se on mukavaa kiirettä. Olisi kiva tavata sinuakin joskus mutta ehkä sen aika tulee. Nyt olisi hyvät ajat sille vai?

Äänestä
  • Ritu, onpa mukava tavata sinuakin täällä! Oletko lomaillut, vai onko ollut kiirettä töissä, kun et ole kirjoitellut? Oletkos terveenä pysynyt? Toivottavasti. Nyt on loistavat rantakelit, laitahan uimahousut jalkaan ja mee biitsille. Minä kävin juuri tunnin lenkillä, metsässä ampiainen alkoi lenkkeillä kanssani kilpaa, juoksin karkuun! Näky oli varmasti hupaisa. Vielä pitää tehdä vatsoja, venytellä ja joogata illan ratoksi. Jooga rauhoittaa sekä avaa mieltä ja kroppaa. Joogaatko sinä, Ritu? Mukavaa illanjatkoa!

    Äänestä

  • Ratu kirjoitti:

    Ritu, onpa mukava tavata sinuakin täällä! Oletko lomaillut, vai onko ollut kiirettä töissä, kun et ole kirjoitellut? Oletkos terveenä pysynyt? Toivottavasti. Nyt on loistavat rantakelit, laitahan uimahousut jalkaan ja mee biitsille. Minä kävin juuri tunnin lenkillä, metsässä ampiainen alkoi lenkkeillä kanssani kilpaa, juoksin karkuun! Näky oli varmasti hupaisa. Vielä pitää tehdä vatsoja, venytellä ja joogata illan ratoksi. Jooga rauhoittaa sekä avaa mieltä ja kroppaa. Joogaatko sinä, Ritu? Mukavaa illanjatkoa!

    Onhan se hupaisaa katsottavaa jos joku juoksee lenkillä..voi poijat...

    Äänestä

yhdessä itkettiin Kiian 3v kanssa kun häntä vietiin munuaisleikkaukseen ykkösen "elossa 24h" -ohjelmassa. :(
Muuten hyvä päivä ja iltakin ollut. :)

Äänestä
Aloittaja

Neidille hyvää yötä ja kauniita unia! 🤗

Äänestä
  • Kuokka..moi.
    Mä oon antanut tilaa sun naisil..
    Mut ei ne puhuu vaan säästä....
    Ottaako päähän....
    Onko ollut ikävä...ees vähän..eni vei...juu nou...
    Apuuvaa mitä mä nyt keksin sulle....
    Katon jalitsuu..joo tiedän...auto miehii...
    Mut Enkku ei voita...jeeeeee...
    Mä ajattelin mennä koekaniinikx..tai oikeesti meen jos kelpaan...
    Siint voi tulla jännää...toivottavasti ei...
    Saa nähdä....
    Mul täs viikon lopul kaikkee...ei oikke innosta...katotaan...
    Hyvää yötä...Enkku hävis...jeeeeeee
    Mun pitäis lähtee koisii..tiedän et sä jo..meet ain aikaisin....
    No joo oothan mies...voihan sul olla kuksii...
    Kuuluu miehen elämään...
    Mullakin uusii ihastuksii...mul vaan täytyy olla..helpompaa ..kuin oikeet rakkaudet...ne niin raskai..
    Unia..Tsau Beibi..❤

    Äänestä

  • Aloittaja

    Hei Rakas Pikkukukka! 😘
    Oliko tarpeeksi imelää?
    Mitä oletko sä iskenyt jonkun kesäkollin, eikö tästä ole puhuttu että sä ajattelet vain mua!
    Enhän mä sua tosissan ajattele yhtään.
    Voi hyvin ja ajattele mua😁🤗😊.
    Mä menen nyt suhkuun ja sit viihteelle.

    Äänestä

  • Taas ilkee...
    Nykyään en ajattele ketään tääl....
    Irlissä eri....
    Kuule Asvalti miehet....
    Ei ohitse pääse...apuvaaaaaaa
    Leveät hartiat..niin kapee vyötärö...
    Ja lopukx...se vatsa...selkärngas kiin...
    Täytys vaan tuijottaa...kun järkensä menettänyt...voipi olla et leukakin putos...
    Ei ehtinyt huomaa...
    Miten ne voi olla sellaisii...apuvaaaaaaa
    Täs todellista siirappii..mut siirappii...
    MISTÄ EI VOI OLLA PITÄMÄTI...WAU...
    MUISTA pitää hauskaa...Tsau beibi...☀🌼👅😂❤

    Äänestä

Huomenta. Ajattelin eilen, että olemme parhaat sydänystävät maailmassa. En voisi kuvitella parempaa ystävää kuin sinä. Minä rakastan miestäni ehdottomasti ja uskon, että sulle löytyy joku ihan kulman takaa. Kaikki on oikeastaan meille molemmille hyvin😀. Mitä ajattelet, olisiko kuitenkin parasta, jos en vähään aikaan kirjoittelisi täällä mitään. Saisimme kunnon irtioton. Olisiko se parasta? Tänään olen lähdössä mökille. Ihanaa. Elämä on kivaa!

Äänestä
  • Ritu hei, älähän nyt! Juuri sinulle kirjoitin, että miten mukava taas tavata sinua täällä. Älä siis mee, päiväni piristys, ystäväni!

    Äänestä

  • Ratu kirjoitti:

    Ritu hei, älähän nyt! Juuri sinulle kirjoitin, että miten mukava taas tavata sinua täällä. Älä siis mee, päiväni piristys, ystäväni!

    jostain syystä tykkään lukea Riitan leppiosasti kirjoitettuja kommentteja. Niistä tulee jostain syystä hyvälle tuulelle. :D

    Äänestä

Iltaa mies! Vietä kiva ilta ja pidä lähimmäisestä huolta. Anna 🌹

Äänestä
  • Aloittaja

    Naiselle.. Kiitos illan toivotuksesta! :)
    Kohta mä rupean unille.
    Naiselle hyvää yötä ja makeita unia! ;)

    Äänestä

Mukava on myös rullailla polkupyörilläkin, kun rullailee äänettömästi ja hiljaa, ilman kypärää jotta ilmanvire viilentää sopivasti, vauhti tyyliin 1 polkaisu kilometrissä, kun laakerit ovat kunnossa.

Huomenna aamulla pitäisi käväistä... Kyösti "Kallio" Kakkosen kaupassakin rullailemassa, ostamassa eräs tuote, ja muukin tehtävä sillä seudulla.

Työhommeleista tuli mieleen työkavereiden kanssa: entä jos kaikki olisivat kännissä työpaikalla: kaikki työkalut sikinsokin ympäri lattioita ja osat missä sattuu, toimiston henkilökunta painelisi vahingossa vääriä nappuloita tietokoneella jne.... päivä loppuisi siihen kun kaikki makaisivat naureskellen jutuilleen kippurassa lattialla.

Äänestä
  • Residenssi: Kyösti Kallio, Risto Ryti

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toaki kirjoitti:

Naiselle sulle hyvää iltaa! ;)
Menen ulos töihin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu