Oon just ajanut A2-kortin ja mietin tässä hyvää pyörää. Mietin tuota GSXR 600, mutta en tiedä pitäisikö alkuun ostaa joku "helpompi" pyörä. Siksi olen miettinyt myös Ninja 250 tai 300:aa.
Isä yrittää kääntää mun pään ostamaan jonkun customin, koska monet niistä on matalia (oon 163cm), helppoajoisia ja vakuutukset on halvempia. Kävisi sellainenkin, mutta nuo kyykyt kiinnostaa enemmän.
Mites? Pitäisikö ostaa tuo 600, helpompi 250 vai tuo custom?
Isä yrittää kääntää mun pään ostamaan jonkun customin, koska monet niistä on matalia (oon 163cm), helppoajoisia ja vakuutukset on halvempia. Kävisi sellainenkin, mutta nuo kyykyt kiinnostaa enemmän.
Mites? Pitäisikö ostaa tuo 600, helpompi 250 vai tuo custom?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jopo. Tappisatulalla.
Suosittelen kilokyykkyä !Ei lopu tehot kesken jo heti ekana kesänä eikä kyllästy mopoiluun,niinkuin pienellä rutkulla joka täytyy vaihtaa isompaan pian.
Täytyy jälleen kerran sanoa Judusdelija1 että aivan kuin olisin itse kommentoinut.
Mutta toki aloittaja voi myös sen 600cc pyörän ostaa ensialkuun, sitten vain täytyy hankkia se kilokyykky myöhemmin.
Moi! Pitääkö se olla r miksei f? Tossa saattaisi olla helmi.https://www.nettimoto.com/suzuki/gsx/2271136
Paljonko ajattelit laittaa pyörään pääomia?
Onko varusteet jo ostettu?
Noi ärräpyörät on monesti olleet hyvin epämääräisessä käytössä.Katsele niistä huoltokirjat tarkkaan!!
Tärkein kuutio on siinä korvien välissä ei moottorissa! Kun se yksi kuutio on kunnossa ei ole väliä
paljonko niitä on jalkojen välissä!
Ärrä pyörissä tuppaa ominaisuuksia olemaan vaikka kuinka, nuo halpatuotanto laitteet taasen ei päästä juuri ajamisen makuun.
Polkupyörällä ajaminen on paljon järkevämpää ja terveellisempää kuin vanhoillinen moottoripyörällä päristely
Akka haaveilee kyykyörää vain perseensä esittelemiseen.
Custom pyörän leveys voi viedä pituutta ja painavat yleensä enempi ja ajoasentona jalat ovat edessä....,
Mutta nuo Japanin ”sirkkelit” ovat taas mitään sanomattomia, siis ei mitään ilmettä.... no joo kulkee ja lähtee, mutta tyylittömiä ja hinnallisesti saa edullisesti..
Alottaja, kokeile heteroseksiä. Om kivenpaa paljosti.