autovero nousee

VWMAN

1.9.2018. voi teitä joilla on vielä vw tai suunnittelette sellaisen hankkimista, kunhan uuden päästömittaustavan johdosta volkkareiden todellinen kulutus tulee ilmi niin siinä vaiheessa todellakin toivotte ettette olisi koskaan uskoneet niitä valheita joita vw teille on tuputtanut.

4

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • itkettääkin.jo

      Köyhyys ei ole aloittajalle varmaan mikään ilo. Onneksi on niitä ylihintaisia käytettyjä Tojoja. Nyt voi saada ilmastoimattomista hyviä löytöjä. Buah Buah.

    • myin.pois.volsun

      Onko Volkkareissa jo toimiva ilmastointi, entä talvella lämpiääkö nykyiset volkkarit, silloin kun itse omistin moisen ei mikään toiminut, tai no moottorin öljykorkki toimi aina kun piti lisätä öljyä eli 2 viikon välein meni litra, silti piti erikseen viedä öljynvaihtoon valohoidon yhteydessä, sitä se VW omistaminen oli, kurjuus oli aina läsnä ja koko ajan vitutti ajaa romulla.

    • lisäisin tuohon teräksen tahallinen heikennys josta vw jäi kiinni toissa viikolla. käytännössä yksikään vw ajoneuvo ei täytä edes vähimmäis kolari turvallisuus vaatimusta vuodesta 1998 alkaen.

    • AMBOV

      Ja Audii, Mersuu, Bemarii, Opelii, Volkkarii.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      121
      6020
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      29
      2110
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      177
      1942
    4. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      66
      1114
    5. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1113
    6. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      997
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      987
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      24
      902
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      42
      887
    10. Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla

      Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I
      Suomussalmi
      12
      755
    Aihe