Trump kerjää Natolle:-)

Natolla ovat vitsit vähissä, kun Trump kerjää lisää aseistusta jokaisen natomaan puolustukseen. Suomen Venäjää pelkäävät hiiret haluavat jonoon jakamaan rahaa pohjattomaan natokaivoon, johon typerät ja idioottimaiset hävittäjäostoksetkin kuuluvat. Erikoisen typerää toimintaa, varsinkin kun Suomeen ei olla edes hyökkäämässä. Suomi hyökkäsi viimeksi naapuriimme yhdessä natsien ja Aatun aseveljinä ja turpiin tuli molemmille.

2

82

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vastuutonta_touhuilua

      Oikeastaan Venäjä on ainoa naapurimaamme. Muut naapurit ovat merten takana. On järjetöntä ja vastuutonta harjoittaa vihamielistä politiikkaa ainoaa naapuriamme, suurvaltaa ja sotilaallista supervaltaa vastaan. Vain jotta esitettäisiin länsimaata, toteltaisiin Brysseliä ja ajetaan Ruotsin etua.

    • Ssttaaaliiiin

      Mainio itä-naapurimme on 10 vuoden sisään mellastanut Georgiassa, Krimillä, Itä-Ukrainassa ja Syyriassa sekä aseistanut raskailla it-ohjuksilla kaikenmaailman rosvojoukkioita. Lisäksi siellä on ukkoja, jotka höpisevät tsaarin aikaisista rajoista. Kun pomo lähestyy siellä pikkuhiljaa 70 v rajapyykkiä, niin jossain välissä puikkoihin tulee joku muu. Jonka pitää taas aluksi näyttää lamasta kärsivälle maalle joku nurkanvaltaushomma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      19
      5453
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      569
      2717
    3. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      22
      2689
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      151
      2551
    5. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      24
      2237
    6. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1674
    7. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      146
      1555
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      134
      1374
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      129
      983
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      87
      936
    Aihe