Uusi livechat piloilla

Seksi-Seppo

Uusi livechat palvelu on täysin piloilla ja huijaa asiakkaita liittymään premium-jäseneksi joka on maksullista.

Etusivul livechat palveluissa ilmottaa että molemmat sättihuoneet niin hetero kuin homo on täynnä ja kirjautuneena on yli 1000 ihmistä. No kiimoissasi et jaksa odotella vaan ostat maksullisen reemiunjkäsenyyden.

Kun kirjaudut sisään niin homopuolella on se 60 ja heteropuolelle 100 ihmistä. ja meno on kuin hautausmaalla.

Eli varoituksen sana kaikille. Ei kannata haksahtaa tähän huijaukseen.

13

4998

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KaukoPutkinen

      Samoilla mielin minäkin. Meni sekä chat että iskuri ihan vit***si.

      Mihin chattiin kannattaisi siirtyä? Ja mihin terffipalstalle?

      • Jepajee1

        Pystyykö donne livechattiin liittymään myös ilmaiseksi, vai onko aina maksullinen?


    • Persiilleen_meni_chatit

      Miten olisi nämä sosiaalisen median palvelut.
      Luin juttua venäläis kaksikon viestimestä telegramista. Tunnetaan myös isis viestimenä kun on tietosuojaltaan "luotettava". Ei ainakaan skannaa yksityisviestejä mainostarkoituksiin kuin facebook &co.
      Siellä on mahdollisuus muodostaa usean sadan käyttäjän keskustelu ryhmiä.
      Käyttö mahdollista älypuhelimilla ja tietokoneella. Eikä puhelinnumeroa tarvitse jakaa jos ei halua.
      Kuka tuntee telegramia paremmin, sinne uusi ilmainen keskustelurymächat.
      Yksityisviestit mahdollista salata päästä-päähän.

    • NautiskelijaMhki

      Kyllä ottaa päähän, mukavia hetkiä siellä kokenut, nyt täynnä muka keskellä viikkoa kello 13.... justjuu. Ihan täyttä kusetusta jossa vain haetaan 6€/kk maksua.

      Onko kenelläkään hyvää ideaa vaihtoehdoksi!?

    • Anonyymi

      Joo ,täysin paska nykyään. On tosiaan muka täynnä ja jumittaa jos ei oo premilum asiaksa eli sitten pitäisi liittyy maksulliseen premiumiin. ,just joo ,Kuka nyt tuollaisesta viittis maksaa kun on täynnä feikkejä ja transuja.

      Herkun aikaan saattoi vielä jutella aitojen naiseten kanssa ja jopa päästä tapaamaan.
      Olisi kyllä tarvetta oikealle kunnon erotiikka chatille..

      • Anonyymi

        Onhan siellä Mimosa!


    • Anonyymi

      Vieläkin pilalla.

    • Anonyymi

      Nyt on pari päivää ollut kova siivous käynnissä käyttäjistä, 250 max rekisteröimättömien kirjautumisraja. Pihalle lentää syyttä jos ei nimimerkki miellytä valvojia joita paikalla nyt useampi.
      On tainnut FSB antaa ylläpitäville igoreille komennon karsia kaikki erikoisuudet pois. Pitää tehdä vain vauvoja uusiksi sotilaiksi puna armeijaan.

      • Anonyymi

        Siitä hyvä et yöllä ei ole valvojat paikalla,pääsee millä vaan nikillä sisään. Olen käyttänyt päivälläkin sellaista nikkiä joka on kaksi kertaa pannattu..silti aina vaan toimii. Piloille on menny livechat. Kaikki naisnikit on ilmeisesti miehiä.


    • Anonyymi

      Taas tuli vuorokauden bannit "väärinkäytösten vuoksi"! Ainuttakaan viestiä en livechattiin kirjoittanut. Ihmettelen kovasti syytä miksi moinen.
      Ainut selitys on että Livechat yhteydellä laitan kymmenittäin estoja päälle ettei toiselta puolen Suomea olevat käyttäjät näy ruudulla. Ruutu rauhoittuu kummasti ja tuolla keinoin että ehtii lukeakin. Onko livechat serverit alimitoitettuja ja tuo esto toiminta kuormittaa systeemiä. Siitä sitten välkky valvoja laittaa bannia jos estoja liikaa.

      Laittakaa kaikki livechatin käyttäjät paljon estoja, näkeehän sitten että kaatuuko koko purkki kuormitukseen jos huonosti toteutettu. Nuo turhat bannit on väärä keino estää käyttäjiä kuormittamasta serveriä. Asiasta voisi informoida käyttäjiä toiminnan aiheuttamasta lisääntyvästä kuormituksesta. Nyt ei ole mielenkiintoa mennä sinne mutta n. 1 minuutti ja koneeni vaihtaa IP ja selain konfiguraation ja taas mennään sisään, chat järjestelmä ei tunnista muutosta ja olettaa että täysin uusi käyttäjä sisällä. Eli bannit voi ohittaa helposti, ei livechat lähde yhden kolmesta operaattorista käyttäjiä kieltämään tulemasta sisään. Simmin vaihdolla vaihtuu jo operaattorikin.

    • Anonyymi

      Lennän aina ulos ennen ensimmäistäkään kirjoittamaani viestiä, kirjoitan privaan ja melko nopeasti. Raja pudonnut 350:stä jonnekin alas, ehkä 250:neen kai valvojan päätöksillä. Käyttökelvoton muille kuin rekisteröityneille käyttäjille.

    • Anonyymi

      Siis se livechatti on aivan perseestä. Siellä on vakiokirjoittajista muodostunut yhteisö, joka pitää sitä omanaan ja jos arvostelee sitä saat kaikki kimppuusi.
      Ja kirjoittelu on siellä kuin lastentarhassa, leivonnaisten kuvia, ruokaohjeita ym. paskaa. Seksistä siellä ei puhu kuin feikit, ja niitä riittää
      Ei kannata maksaa, jollei pidä juoruilusta.

    • Anonyymi

      hyvin tuo chatti toimii. Paljon on porukkaa sisällä.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      144
      4867
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3556
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      30
      2545
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2223
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      65
      2061
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2013
    7. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      23
      1981
    8. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      85
      1973
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      19
      1458
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      99
      1262
    Aihe