Uusi livechat piloilla

Seksi-Seppo

Uusi livechat palvelu on täysin piloilla ja huijaa asiakkaita liittymään premium-jäseneksi joka on maksullista.

Etusivul livechat palveluissa ilmottaa että molemmat sättihuoneet niin hetero kuin homo on täynnä ja kirjautuneena on yli 1000 ihmistä. No kiimoissasi et jaksa odotella vaan ostat maksullisen reemiunjkäsenyyden.

Kun kirjaudut sisään niin homopuolella on se 60 ja heteropuolelle 100 ihmistä. ja meno on kuin hautausmaalla.

Eli varoituksen sana kaikille. Ei kannata haksahtaa tähän huijaukseen.

13

5127

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KaukoPutkinen

      Samoilla mielin minäkin. Meni sekä chat että iskuri ihan vit***si.

      Mihin chattiin kannattaisi siirtyä? Ja mihin terffipalstalle?

      • Jepajee1

        Pystyykö donne livechattiin liittymään myös ilmaiseksi, vai onko aina maksullinen?


    • Persiilleen_meni_chatit

      Miten olisi nämä sosiaalisen median palvelut.
      Luin juttua venäläis kaksikon viestimestä telegramista. Tunnetaan myös isis viestimenä kun on tietosuojaltaan "luotettava". Ei ainakaan skannaa yksityisviestejä mainostarkoituksiin kuin facebook &co.
      Siellä on mahdollisuus muodostaa usean sadan käyttäjän keskustelu ryhmiä.
      Käyttö mahdollista älypuhelimilla ja tietokoneella. Eikä puhelinnumeroa tarvitse jakaa jos ei halua.
      Kuka tuntee telegramia paremmin, sinne uusi ilmainen keskustelurymächat.
      Yksityisviestit mahdollista salata päästä-päähän.

    • NautiskelijaMhki

      Kyllä ottaa päähän, mukavia hetkiä siellä kokenut, nyt täynnä muka keskellä viikkoa kello 13.... justjuu. Ihan täyttä kusetusta jossa vain haetaan 6€/kk maksua.

      Onko kenelläkään hyvää ideaa vaihtoehdoksi!?

    • Anonyymi

      Joo ,täysin paska nykyään. On tosiaan muka täynnä ja jumittaa jos ei oo premilum asiaksa eli sitten pitäisi liittyy maksulliseen premiumiin. ,just joo ,Kuka nyt tuollaisesta viittis maksaa kun on täynnä feikkejä ja transuja.

      Herkun aikaan saattoi vielä jutella aitojen naiseten kanssa ja jopa päästä tapaamaan.
      Olisi kyllä tarvetta oikealle kunnon erotiikka chatille..

      • Anonyymi

        Onhan siellä Mimosa!


    • Anonyymi

      Vieläkin pilalla.

    • Anonyymi

      Nyt on pari päivää ollut kova siivous käynnissä käyttäjistä, 250 max rekisteröimättömien kirjautumisraja. Pihalle lentää syyttä jos ei nimimerkki miellytä valvojia joita paikalla nyt useampi.
      On tainnut FSB antaa ylläpitäville igoreille komennon karsia kaikki erikoisuudet pois. Pitää tehdä vain vauvoja uusiksi sotilaiksi puna armeijaan.

      • Anonyymi

        Siitä hyvä et yöllä ei ole valvojat paikalla,pääsee millä vaan nikillä sisään. Olen käyttänyt päivälläkin sellaista nikkiä joka on kaksi kertaa pannattu..silti aina vaan toimii. Piloille on menny livechat. Kaikki naisnikit on ilmeisesti miehiä.


    • Anonyymi

      Taas tuli vuorokauden bannit "väärinkäytösten vuoksi"! Ainuttakaan viestiä en livechattiin kirjoittanut. Ihmettelen kovasti syytä miksi moinen.
      Ainut selitys on että Livechat yhteydellä laitan kymmenittäin estoja päälle ettei toiselta puolen Suomea olevat käyttäjät näy ruudulla. Ruutu rauhoittuu kummasti ja tuolla keinoin että ehtii lukeakin. Onko livechat serverit alimitoitettuja ja tuo esto toiminta kuormittaa systeemiä. Siitä sitten välkky valvoja laittaa bannia jos estoja liikaa.

      Laittakaa kaikki livechatin käyttäjät paljon estoja, näkeehän sitten että kaatuuko koko purkki kuormitukseen jos huonosti toteutettu. Nuo turhat bannit on väärä keino estää käyttäjiä kuormittamasta serveriä. Asiasta voisi informoida käyttäjiä toiminnan aiheuttamasta lisääntyvästä kuormituksesta. Nyt ei ole mielenkiintoa mennä sinne mutta n. 1 minuutti ja koneeni vaihtaa IP ja selain konfiguraation ja taas mennään sisään, chat järjestelmä ei tunnista muutosta ja olettaa että täysin uusi käyttäjä sisällä. Eli bannit voi ohittaa helposti, ei livechat lähde yhden kolmesta operaattorista käyttäjiä kieltämään tulemasta sisään. Simmin vaihdolla vaihtuu jo operaattorikin.

    • Anonyymi

      Lennän aina ulos ennen ensimmäistäkään kirjoittamaani viestiä, kirjoitan privaan ja melko nopeasti. Raja pudonnut 350:stä jonnekin alas, ehkä 250:neen kai valvojan päätöksillä. Käyttökelvoton muille kuin rekisteröityneille käyttäjille.

    • Anonyymi

      Siis se livechatti on aivan perseestä. Siellä on vakiokirjoittajista muodostunut yhteisö, joka pitää sitä omanaan ja jos arvostelee sitä saat kaikki kimppuusi.
      Ja kirjoittelu on siellä kuin lastentarhassa, leivonnaisten kuvia, ruokaohjeita ym. paskaa. Seksistä siellä ei puhu kuin feikit, ja niitä riittää
      Ei kannata maksaa, jollei pidä juoruilusta.

    • Anonyymi

      hyvin tuo chatti toimii. Paljon on porukkaa sisällä.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      50
      3748
    2. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      716
      3615
    3. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      399
      3405
    4. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      80
      3215
    5. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      2999
    6. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      2488
    7. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      50
      2325
    8. Miksi rakastuit

      Kaivattuusi?
      Ikävä
      102
      2207
    9. Viesti miehelle

      Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise
      Ikävä
      14
      2019
    10. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2009
    Aihe