Uusi livechat piloilla

Seksi-Seppo

Uusi livechat palvelu on täysin piloilla ja huijaa asiakkaita liittymään premium-jäseneksi joka on maksullista.

Etusivul livechat palveluissa ilmottaa että molemmat sättihuoneet niin hetero kuin homo on täynnä ja kirjautuneena on yli 1000 ihmistä. No kiimoissasi et jaksa odotella vaan ostat maksullisen reemiunjkäsenyyden.

Kun kirjaudut sisään niin homopuolella on se 60 ja heteropuolelle 100 ihmistä. ja meno on kuin hautausmaalla.

Eli varoituksen sana kaikille. Ei kannata haksahtaa tähän huijaukseen.

13

5030

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KaukoPutkinen

      Samoilla mielin minäkin. Meni sekä chat että iskuri ihan vit***si.

      Mihin chattiin kannattaisi siirtyä? Ja mihin terffipalstalle?

      • Jepajee1

        Pystyykö donne livechattiin liittymään myös ilmaiseksi, vai onko aina maksullinen?


    • Persiilleen_meni_chatit

      Miten olisi nämä sosiaalisen median palvelut.
      Luin juttua venäläis kaksikon viestimestä telegramista. Tunnetaan myös isis viestimenä kun on tietosuojaltaan "luotettava". Ei ainakaan skannaa yksityisviestejä mainostarkoituksiin kuin facebook &co.
      Siellä on mahdollisuus muodostaa usean sadan käyttäjän keskustelu ryhmiä.
      Käyttö mahdollista älypuhelimilla ja tietokoneella. Eikä puhelinnumeroa tarvitse jakaa jos ei halua.
      Kuka tuntee telegramia paremmin, sinne uusi ilmainen keskustelurymächat.
      Yksityisviestit mahdollista salata päästä-päähän.

    • NautiskelijaMhki

      Kyllä ottaa päähän, mukavia hetkiä siellä kokenut, nyt täynnä muka keskellä viikkoa kello 13.... justjuu. Ihan täyttä kusetusta jossa vain haetaan 6€/kk maksua.

      Onko kenelläkään hyvää ideaa vaihtoehdoksi!?

    • Anonyymi

      Joo ,täysin paska nykyään. On tosiaan muka täynnä ja jumittaa jos ei oo premilum asiaksa eli sitten pitäisi liittyy maksulliseen premiumiin. ,just joo ,Kuka nyt tuollaisesta viittis maksaa kun on täynnä feikkejä ja transuja.

      Herkun aikaan saattoi vielä jutella aitojen naiseten kanssa ja jopa päästä tapaamaan.
      Olisi kyllä tarvetta oikealle kunnon erotiikka chatille..

      • Anonyymi

        Onhan siellä Mimosa!


    • Anonyymi

      Vieläkin pilalla.

    • Anonyymi

      Nyt on pari päivää ollut kova siivous käynnissä käyttäjistä, 250 max rekisteröimättömien kirjautumisraja. Pihalle lentää syyttä jos ei nimimerkki miellytä valvojia joita paikalla nyt useampi.
      On tainnut FSB antaa ylläpitäville igoreille komennon karsia kaikki erikoisuudet pois. Pitää tehdä vain vauvoja uusiksi sotilaiksi puna armeijaan.

      • Anonyymi

        Siitä hyvä et yöllä ei ole valvojat paikalla,pääsee millä vaan nikillä sisään. Olen käyttänyt päivälläkin sellaista nikkiä joka on kaksi kertaa pannattu..silti aina vaan toimii. Piloille on menny livechat. Kaikki naisnikit on ilmeisesti miehiä.


    • Anonyymi

      Taas tuli vuorokauden bannit "väärinkäytösten vuoksi"! Ainuttakaan viestiä en livechattiin kirjoittanut. Ihmettelen kovasti syytä miksi moinen.
      Ainut selitys on että Livechat yhteydellä laitan kymmenittäin estoja päälle ettei toiselta puolen Suomea olevat käyttäjät näy ruudulla. Ruutu rauhoittuu kummasti ja tuolla keinoin että ehtii lukeakin. Onko livechat serverit alimitoitettuja ja tuo esto toiminta kuormittaa systeemiä. Siitä sitten välkky valvoja laittaa bannia jos estoja liikaa.

      Laittakaa kaikki livechatin käyttäjät paljon estoja, näkeehän sitten että kaatuuko koko purkki kuormitukseen jos huonosti toteutettu. Nuo turhat bannit on väärä keino estää käyttäjiä kuormittamasta serveriä. Asiasta voisi informoida käyttäjiä toiminnan aiheuttamasta lisääntyvästä kuormituksesta. Nyt ei ole mielenkiintoa mennä sinne mutta n. 1 minuutti ja koneeni vaihtaa IP ja selain konfiguraation ja taas mennään sisään, chat järjestelmä ei tunnista muutosta ja olettaa että täysin uusi käyttäjä sisällä. Eli bannit voi ohittaa helposti, ei livechat lähde yhden kolmesta operaattorista käyttäjiä kieltämään tulemasta sisään. Simmin vaihdolla vaihtuu jo operaattorikin.

    • Anonyymi

      Lennän aina ulos ennen ensimmäistäkään kirjoittamaani viestiä, kirjoitan privaan ja melko nopeasti. Raja pudonnut 350:stä jonnekin alas, ehkä 250:neen kai valvojan päätöksillä. Käyttökelvoton muille kuin rekisteröityneille käyttäjille.

    • Anonyymi

      Siis se livechatti on aivan perseestä. Siellä on vakiokirjoittajista muodostunut yhteisö, joka pitää sitä omanaan ja jos arvostelee sitä saat kaikki kimppuusi.
      Ja kirjoittelu on siellä kuin lastentarhassa, leivonnaisten kuvia, ruokaohjeita ym. paskaa. Seksistä siellä ei puhu kuin feikit, ja niitä riittää
      Ei kannata maksaa, jollei pidä juoruilusta.

    • Anonyymi

      hyvin tuo chatti toimii. Paljon on porukkaa sisällä.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      323
      29116
    2. Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa

      Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?
      Ikävä
      54
      2348
    3. Kysy jotain kaivatultasi

      Tämä ketju on sitä varten.
      Ikävä
      205
      1711
    4. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      44
      1710
    5. Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?

      Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes
      Maailman menoa
      157
      1611
    6. Varmaan koet, ettet ole tehnyt mitään väärää

      Mutta olet sinä tehnyt.
      Ikävä
      34
      1361
    7. Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta

      Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.
      Maailman menoa
      51
      1128
    8. Mitä ajattelet hänestä

      Millaisena pidät kaivattuasi?
      Ikävä
      122
      1038
    9. Sinkkusiskoni pliis kertokaa

      Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex
      Sinkut
      99
      947
    10. Huomioon ottaminen

      Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin
      Ikävä
      30
      942
    Aihe