Tältä palstalta olen kyllä saanut hyvää tietoa. Lieksassa on siis samaa monokulttuuria kuin koko Euroopassa nykyään. Olen tiputtanut Lieksan suunnittelemistani kesän matkailukohteista ja vien rasistirahani jonnekin muualle.
Tämä on hyvä palsta.
6
214
Vastaukset
- Pie.Ras.ry
Etkö tule rass weekelle
- Sääootp-a
Mitkä rahasi? Sulla oo rahaa ollu koskaan muuten kun unissas.
ῳῳῳῳῳῳῳῳOtsikko on ihan hyvä, mutta varsinainen teksti hyvin ymmärtämätön, kantaa ottamaton ja täysin perseestä, suomeksi sanottuna. Tietoa kannattaa tulkita eri tavoin. Raha joka ei liiku, sitä ei Lieksa kaipaa, ei varsinkaan ymmärtämätöntä rahaa.
Lieksa palstan rasismi ja suvaitsevaisuus on loppujen lopuksi tosielämään verrattuna kuin pukki jouluna. Joko on lahjoja, tai sitten ei. Repikää nyt sitten siitä;)Lystihavukka kirjoitti:
Otsikko on ihan hyvä, mutta varsinainen teksti hyvin ymmärtämätön, kantaa ottamaton ja täysin perseestä, suomeksi sanottuna. Tietoa kannattaa tulkita eri tavoin. Raha joka ei liiku, sitä ei Lieksa kaipaa, ei varsinkaan ymmärtämätöntä rahaa.
Lieksa palstan rasismi ja suvaitsevaisuus on loppujen lopuksi tosielämään verrattuna kuin pukki jouluna. Joko on lahjoja, tai sitten ei. Repikää nyt sitten siitä;)Ja aivan turha poisto oli tuo äskeinen. Liikaa siristelyä, sivistelyä, jopa Sipistelyä.
- lhijuhgiytfuffctt
Eihän kenenkään ole pakko tulla tai mennä sellaiseen paikkaan jonne ei halua? Minä en lähtisi oikein millää tuonne helsingin seutuville? Nyt lähden syyskuun alussa lappiin ruskaa katselemaan!
- EnMiekääTule
Nii, perkele!
Ei oo pakko jos ei taho!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2375965SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p784779Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.923621SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2493072Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1462789Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur1922301Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2611739Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491255Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall281168- 621166