Tältä palstalta olen kyllä saanut hyvää tietoa. Lieksassa on siis samaa monokulttuuria kuin koko Euroopassa nykyään. Olen tiputtanut Lieksan suunnittelemistani kesän matkailukohteista ja vien rasistirahani jonnekin muualle.
Vastaukset 6
- Pie.Ras.ry
Etkö tule rass weekelle
- Sääootp-a
Mitkä rahasi? Sulla oo rahaa ollu koskaan muuten kun unissas.
ῳῳῳῳῳῳῳῳOtsikko on ihan hyvä, mutta varsinainen teksti hyvin ymmärtämätön, kantaa ottamaton ja täysin perseestä, suomeksi sanottuna. Tietoa kannattaa tulkita eri tavoin. Raha joka ei liiku, sitä ei Lieksa kaipaa, ei varsinkaan ymmärtämätöntä rahaa.
Lieksa palstan rasismi ja suvaitsevaisuus on loppujen lopuksi tosielämään verrattuna kuin pukki jouluna. Joko on lahjoja, tai sitten ei. Repikää nyt sitten siitä;)Lystihavukka kirjoitti:
Otsikko on ihan hyvä, mutta varsinainen teksti hyvin ymmärtämätön, kantaa ottamaton ja täysin perseestä, suomeksi sanottuna. Tietoa kannattaa tulkita eri tavoin. Raha joka ei liiku, sitä ei Lieksa kaipaa, ei varsinkaan ymmärtämätöntä rahaa.
Lieksa palstan rasismi ja suvaitsevaisuus on loppujen lopuksi tosielämään verrattuna kuin pukki jouluna. Joko on lahjoja, tai sitten ei. Repikää nyt sitten siitä;)Ja aivan turha poisto oli tuo äskeinen. Liikaa siristelyä, sivistelyä, jopa Sipistelyä.
- lhijuhgiytfuffctt
Eihän kenenkään ole pakko tulla tai mennä sellaiseen paikkaan jonne ei halua? Minä en lähtisi oikein millää tuonne helsingin seutuville? Nyt lähden syyskuun alussa lappiin ruskaa katselemaan!
- EnMiekääTule
Nii, perkele!
Ei oo pakko jos ei taho!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu501178- 16825
- 68732
- 63725
- 47704
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69688Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9540Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45508Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8500- 4472
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104469Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24463Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113434Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26427- 16421
- 35404
- 34404
- 35399