Onko Kainuussa lakkoja?

Joko ovat kypsiä?
9481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei niitä enää ole ollut, kun ei ole paperitehdasta. Opettajat saattaa uhkailla välillä ja kaupankassat taisi olla joskus.

Äänestä

Siivoojat voisivat mennä lakkoon muutamaksi kuukaudeksi niin että alkaisivat saada inhimillistä palkkaa työstään.

Äänestä

Ei ainakaan täällä Venäjän rajan lähellä. Turhaa kävelyä vaan.

Äänestä

ei oo lakkoja eikä akkoja, akat on p:n anto lakossa kyllä ne harvat laardikkaat , joku heiluttaa setelinippua tai tulee ilmaiseksi, se lakossa olo loppuu heti

Äänestä

Ekat 5kg poimittu ja mustikkaa 10kg

Äänestä

Harvassa kypsiä.

Äänestä

Paljakan soilla vielä raakileita, mutta paljon niitä tulee. Enemmän kun vuosikymmeneen...

Äänestä

Mikä on torilla lakan eli hillan kilohinta nyt?
Siis kyse on luonnon marjasta eikä mistään muusta tuotteesta.

Äänestä

hys, ei sitä kaikille lakkasoita kerrota, ei.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kajaani789 kirjoitti:

Joko ovat kypsiä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu