Skoda Citiko kamala ajaa!

VarokaaItäautojaSkoda

Kävin koeajamassa kauppakassiksi Skoda Citigon ja Toyota Aygon. Toyota paljon hiljaisempi ja mukavampi ajaa. Nyt alan katsella vähän käytettyä aygoa. Skeida osoittautui jälleen kerran kamalaksi hupi kippanaksi. Ei autoksi ensinkään.

12

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • köyhän.Audi

      Skoda on lihavien paskahousujen auto.

      • Voi_itäkippoja

        Totta. Semmoisiin skoda vetoaa. Ihme kakkapyllyjä useimmat, ellei kaikki, skodistit


    • PSA.tsekki

      Aygo ja Proace ovat parhaat tojoina myytävät autot. Aygo on PSAn suunnittelema ja kootaan tsekkiläisellä tehtaalla.

    • citiko_kottikärry

      Onhan se hirveä ajaa tuo sitiko. Aygo sen sijaan, yllättävän hyvä ajotuntuma noin pieneksi kipaksi. Citigossa harmina ovat erilaiset kitinät ja natinat kojelaudassa ja tietenkin lotina ja litinä sadekeleillä. Vesivuodot vaivaavat kaikkia skootia.

    • skodat ovat myös nopeita ruostumaan. volkkarin käyttämä heikennetty teräs kuuluu olevan nopeaa ruostumaan, jopa tuontantolinjalla olevat skodat ruosteessa.

      • kyllä skodatrollia korpeaa ^ siksi se noin kiukuttelee :-D XD
        minkäs se sille voi, että skeidojen harsoinen skodateräs on täysin paskaa, ja ruostumisprosessi on alkanut jo skeidatehtaan tuotantolinjalta.


      • Vihapuhetta_poistettu
        Ryydmann kirjoitti:

        kyllä skodatrollia korpeaa ^ siksi se noin kiukuttelee :-D XD
        minkäs se sille voi, että skeidojen harsoinen skodateräs on täysin paskaa, ja ruostumisprosessi on alkanut jo skeidatehtaan tuotantolinjalta.

        Katos pahusta ylläpito on näköjään poistanut taas sääntöjen vastaisen skodatrollin viestin. Kumma ettei selittelijät pysty kirjoittamaan palstan sääntöjen mukaan. No, eiväthän nuo liikenteessäkään aja sääntöjen mukaan. Kuulemma narsismia tuollainen, että kokee olevansa sääntöjen yläpuolella.


      • aasialainenKusetus

    • kurmitsaleipä

      Autoa kuljetetaan, karjaa ajetaa..

      • niinettämitälajia

        Minulla kuitenkin on ajokortti, ei kuljetuskorttia.


    • TAu
    • AMBOV

      Audii, Mersuu, Bemarii, Opelii, Volkkarii.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3382
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3192
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      2718
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2548
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1953
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1495
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1330
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1199
    Aihe