hesari ei ole puolueeton tiedon välittäjä
https://www.suomenuutiset.fi/hs-myontaa-jo-itsekin-oman-asenteellisuutensa/
hesarin puolueellisuus
12
2096
Vastaukset
- K.Yrpiäinen
Näin lässyttää paskanjauhaja Turkkila, joka mm. julkaisi "uutisen", jonka mukaan Journalistiliitto ajaa Suomeen sharia-lakia.
- olet_inha
Taas joku punaviherkeltanatsi tuli puolustamaan valta- eli valhemediaa hyökkäämällä viestintuojaa vastaan! Sinä varmaan toivot sitä sharia-lakia, kun itket sen varoittamista vastaan?
Ps. Nimimerkkisi on kyllä ihan osuva... ;-)
- Yhteisetarvot
Kovasti on vihervasemmiston poliitikoilla ja toimittajilla läheiset välit
https://www.seiska.fi/Uutiset/Nain-laheisesti-Li-Andersson-nautti-festaritunnelmasta-toimittaja-Tuomas-Peltomaen-kanssa - opeirugtperitjuioptu
Media suomessa Vapaamuurarien hallinassa. Mitään ei julkaista joka viittaisi poliisin, syyttäjän. vaalien, politiikkojen tai tuomarien puolueellisuuteen.
- Mediatarkkailija
Hesarin edeltäjä Päivälehti perustettiin Eero Erkon toimesta nimenomaan vastapainoksi ruotsinkieliselle ja -mieliselle lehdistölle. Mutta Aatos Erkon aikana lehti käänsi takkinsa täysin ja on hyvin ruotsinmielinen ja suomalaisvastainen lehti.
Joten mitä muuta kuin poliittista puolueellisuutta voikaan odottaa Hesarilta. Kuten muultakin valta- eli valhemedialta. - ei-taida-olla
Sitoutumaton on helppo olla, mutta puolueeton vaikea. Onkohan Suomessa yhtään puolueetonta mediaa?
- SaskanAivoperu
HS-toimittaja Saska saarikoski twiittaa, että STT:n eikä lehtien tehtävä olisi olla tiedonvälittäjä!?
Saska voisi kertoa meille, että mitä lehteä STT julkaisee, niin saisimme lukea puolueetonta tiedonvälitystä!!!- VALE.MEDIAA
Onhan STT:llä oma lehti tai lehdellä pikemmin STT.
"Sanoma pelasti STT:n – Mediatutkija on huolissaan kilpailun vähenemisestä
Helsingin Sanomia julkaiseva Sanoma Media Finland osti enemmistön vaikeuksissa kärvistelevästä STT:stä. Kaupan avulla STT:n toivotaan vahvistavan asemaansa. Vaarana on, että uutistoimisto menettää itsenäisyyttään."
https://yle.fi/uutiset/3-10276901
- niinsevaanon
Miksi hesari käyttää Suomen Pankin pääjohtajasta Olli Rehnistä pankinjohtaja nimeä.
Ainakin ennen se kirjoitti pääjohtaja Mauno Koivisto, Erkki Liikanen jne.
Eikö Suomen Pankin pääjohtajan valinta ollutkaa hesarille mieleinen? - dgfsdd
Mites Suomen uutisten laita, onko se puolueeton tiedon julkaisija? Jotenkin tuosta Turkkilasta tulee mieleen jonkin asteinen jälkeenjääneisyys, taitaa olla aika yleinen piirre persuissa... Ei kannata kovin vahvasti linkata "suomen uutisiin" ettei mene viimeinenkin uskottavuus...
- EtninenRyhmä-suomalainen
Ettei vain "dgfsdd " olisi omien rajoittuneiden ennakkoluulojen vanki?
Matias Turkkila on diplomi-insinööri eikä todellakaan mikään "jälkeenjäänyt". Hän toimi 2013–2017 Helsingin maahanmuutto- ja kotouttamisasioista vastaavan neuvottelukunnan puheenjohtajana.
Huvittava yksityiskohta on että Turkkilan puoliso on YLE:n toimittaja Sanna Ukkola joka tunnetaan suvakkina.
Tietysti Suomen uutisilla on linjansa. Erona Hesariin on se että tämä myönnetty alusta saakka. Hesari on tähän asti näytellyt "puolueetonta ja sitoutumatonta".
- Propagandaa
hesari julkaisee valeuutisia
https://www.suomenuutiset.fi/tarinat-ulkomaalaisjahdeista-fake-news-osavaltion-paaministeri-chemnitzissa-ihmisia-hakkaavia-ryhmia-eika-ajojahtia/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028137Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m907411Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785572Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144773Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232548Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572439Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71401Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71384Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461230