Tämä nyt ei varsinaisesti liity aiheeseen, mutta kysyisin ihan noin muuten vaan uteliaisuuttani palstalaisten ja tänne kirjoittelevien ja palstaa seuraavien henkilöiden poliittista suuntautumista ja puoluekantaa.
Oon jostain syystä vaan tullut siihen tulokseen, että hyvinkin usein ne kaljut/kaljuuntuneet miehet ovat poliittiselta kannaltaan enempi oikeistolaisia ja varsinkin persujen innokkaita äänestäjiä ja jäseniä. Kun taas vastaavasti ne tuuheatukkaiset ja pidempää hiusmallia suosivat miehet ovat yleensä aina enempi vasemmistolaisia ja kannattavat aina enemmän niitä suvaitsevaisia vasemmistolaisia elämänarvoja, kun mitään isänmaallisia persujunttien näkemyksiä.
Aivan erityisesti ne miehet ovat melkein AINA pelkästään persuja, jotka eivät hyväksy muilla miehillä sitä fina-tablettien syöntiä ja hiustensiirtoja. Näissä miehissä ei ole koskaan mitään muuta puoluekantaa kun vain se yksi ja ainoa, eli Perussuomalaiset.
Mutta olisi tosiaan kiva kuulla tähän asiallisia vastauksia, sillä tämä aihe ei ole mikään trollaus, vaikka se joidenkin mielestä voi hieman siltä nyt vaikuttaakin. Sain idean tähän kirjoitukseen eräältä toiselta Suomi24:n palstalta, jossa nämä persuja äänestävä JUNTTIMIEHET eivät hyväksy sitä fina-tablettien syömistä sen heidän oman ahdasmielisyytensä takia.
Palstalaisten puoluekanta
5
284
Vastaukset
Eli jos saisi vastaukset näihin kysymyksiin.
1. Oma hiustilanteenne?
2. Mielipiteenne fina-tableteista ja hiustensiirtoon menevistä/siellä käyneistä miehistä?
3. Mielipiteenne asevelvollisuudesta, sivilipalveluksesta ja totaalikieltäytymisestä?
4. Oma puoluekantanne?
Näihin vastaamalla voidaan jo hyvin määritellä se, että pitävätkö nämä mun oletukseni miten hyvin tai huonosti paikkaansa. Mutta uskoisin kyllä olevani hyvin oikeassa tämänkin asian suhteen.- lonex
1. Oma hiustilanteenne? Tuuheahko tukka, ehkä vähän ohut hius.
2. Mielipiteenne fina-tableteista ja hiustensiirtoon menevistä/siellä käyneistä miehistä? Ei minkäänlaista mielipidettä.
3. Mielipiteenne asevelvollisuudesta, sivilipalveluksesta ja totaalikieltäytymisestä? Itse kävin intin, sivarit yleensä nöösipoikia mut totaalit taas kovia jätkiä.
4. Oma puoluekantanne? Joku liberaali.. mikään puolue ei oikein nappaa.
Eipä ole kukaan vieläkään vastannut tähän asialliseen kyselyyn. Mutta tässä nyt omat vastaukseni:
1. Oma tukkani on hyvälaatuinen ja tuuhea. Hiustyylini on samanlainen kun esim. futispelaja Andrea Pirlolla ja formulakuski Fernando Alonsolla.
2. Todella hyvä juttu, että sitä on olemassa hyvä ja toimiva lääke tohonkin ongelmaan ja kuinka miehillä on mahdollisuus käydä hiustensiirrossa, jos se oma hiustilanne ei itseään miellytä. Onhan se hyvä ulkonäkö ja tuuhea tukka kuitenkin niitä tärkeimpiä asioita miehen elämässä ja menevät jopa joidenkin asioiden edelle. Eikä siitä mitään haittaakaan voi olla, jos vaikka mies söisi niitä fina-tabletteja ihan vain varmuuden vuoksi. Kyllähän sitä ihmiset hoitavat terveyttä muutenkin ns. ennalta ehkäisevästi, niin mitäs huonoa siitä fina-tablettien syömisestä muka voisi olla.
3. Mä ainakin vastustan sitä yleistä asevelvollisuutta, koska järjestelmä on ensisijaisesti miehiä sortava, jossa ei huomioida ollenkaan miehen omia mielipiteitä, arvomaailmaa ja poliittista/eettistä kantaa. Hyväksyn oikein hyvin sen siviilipalveluksen ja myös totaalikieltäytymisen, koska mielestäni nykyisestä sortavasta asevelvollisuudesta olisi todellakin jo syytä päästä eroon tämän päivän Euroopassa ja nykyaikaisessa maailmassa. Mielestäni hyvä malli asevelvollisuuden korvaamiseen olisi esim. valikoiva asevelvollisuus tai ammattimainen palkka-armeija.
4. Äänestän hieman henkilöstä ja vaaleista riippuen. Yleensä äänestän demareita, Vasemmistoliittoa tai Vihreitä. Suurin inhokkipuolueeni on kuitenkin ne persut, sekä myös kyllä Kokoomus, mutta varsinkin arvomaailman perusteella se Persut vie kyllä voiton ihan ylivoimaisesti.- paremmin_tietävä
"Aivan erityisesti ne miehet ovat melkein AINA pelkästään persuja, jotka eivät hyväksy muilla miehillä sitä fina-tablettien syöntiä ja hiustensiirtoja. Näissä miehissä ei ole koskaan mitään muuta puoluekantaa kun vain se yksi ja ainoa, eli Perussuomalaiset."
- Mulle itselleni tulee ainakin ensimmäisenä mieleen, että lähinnä jotkut pinnalliset ja ulkonäköönsä eniten panostavat kokoomuslaiset söisivät jotain Fina-tabuja tai pistäisivät monta tuhatta euroa sileäksi menemällä hiustensiirtoon.
Yleensä kaikki vihervasemmistolaiset hippimiehet suosivat luomua ja haluavat muutenkin elää mahdollisimman naturaalia intiaanielämää, joten he eivät todellakaan alkaisi syömään mitään Fina-tabuja saati menisivät hiustensiirtoon, johon heillä ei yleensä ole ensinnäkään a) riittävästi rahaa, b) heidän elämänarvonsa ovat yleensä sellaiset, että eivät todellakaan laittaisi tuhansia euroja ulkonäkönsä hyväksi. Hehän ostavat vaatteensakin yleensä kirpputorilta.
Jos jonkun pitkätukka-anarkistihipin kuontalo alkaa kaljuuntua, silloin he pitävät ylpeästi sitä harvenevaa juicereuhkaa, mutta eivät he sen takia mihinkään hiustensiirtoon mene tai ala syömään sen vuoksi lääkkeitä, joiden valmistaminen luo haitallisia päästöjä luontoon ja kiihdyttää ilmastonmuutosta ihan turhan takia.
Lisäksi nykyajan vasemmistolaiset pitävät kaikenlaista kaupallista ulkonäkökeskeisyyttä oikeistolaisten kapitalistisikojen juonena, joten sekin on yksi syy, miksi he eivät hiustensiirtoihin tai Fina-tabletteihin turvautuisi.Piti nostaa tämä aihe esille, kun olisi kiva kuulla tähän lisää palstalaisten vastauksia.
Joidenkin mielestä tämä aihe nyt voi ehkä vaikuttaa hieman provolta tai muuten sellaiselta, ettei se oikein liittyisi tähän aiheeseen. Halusin vaan ottaa tämän asian puheeksi, kun varsinkin tuolla Sinkut-palstalla jotkut jaksavat jankata tästä aiheesta jopa monta kertaa päivässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2126748Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p3034683"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1433616Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1153434Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m673405Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi492876Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2602648Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.832449- 252366
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk1011941