Kaupunkina on vain "default location" ja loppu on tyhjää, eikä ole minkäänlaisia asetusmahdollisuuksia.
Aiemmissa Minteissä sentään toimikin.
Toimiiko jollain Mint 19 säätiedote alapalkissa?
15
353
Vastaukset 15
- säätön
Kyse on siis MATE:sta.
- h7655
Se on päivittyvinään vaikka maailman tappiin, mutta ei koskaan näytä mitään.
- erilaisia_lienee
Noita weather desklettejä on varmaan moniakin erilaisia. Eipä voi tietää mistä kohdallasi on kysymys.
https://cinnamon-spices.linuxmint.com/desklets/view/20- gvcdx
Kysyjällä on MATE, ei Cinnamon
- sama_käytäntö
gvcdx kirjoitti:
Kysyjällä on MATE, ei Cinnamon
Varmaan niitä Matellekin on useampia erilaisia. Eli etsii jonkun ja sille ohjeet. Ei ne deskletit itsestään kenenkään työpöydälle ilmesty.
- etsi_ohjeet
Että etsipä netistä sille käyttöohjeet.
- Turbo-Urpo1
"Toimiiko jollain Mint 19 säätiedote alapalkissa?"
Toimii hyvin.- Turbo-Urpo1
Jäi tuo kuva pois:
https://s8.postimg.cc/c8gxl3qtf/Weather-plugin.gif?dl=1
Noitahan voit laittaa useampiakin, ja määritellä näkyykö kaikkien muiden ohjelmien päällä vai ei, leveys ja pituus asteet pitää kartalta määritellä, siis Weather pluginin omalta kartalta. - Turbo-Urpo1
Turbo-Urpo1 kirjoitti:
Jäi tuo kuva pois:
https://s8.postimg.cc/c8gxl3qtf/Weather-plugin.gif?dl=1
Noitahan voit laittaa useampiakin, ja määritellä näkyykö kaikkien muiden ohjelmien päällä vai ei, leveys ja pituus asteet pitää kartalta määritellä, siis Weather pluginin omalta kartalta.Ja vielä tämäkin asennus:
sudo add-apt-repository ppa:atareao/atareao
sudo apt-get update
sudo apt-get install my-weather-indicator - säätön
Jees.
Toimii tuokin uusimmassa Mintissä. - säätön
Itse asiassa asiallinen sääsovellus.
Sen saa asetuksista työpöydälle aina käynnistyvänä, ilmoittaa paikallissään ylimmän ja alimman lämpötilan, sen hetkisen lämpötilan, tuulen nopeuden, ilman kosteuden, päiväyksen. - säätön
Kaikki mahdolliset tiedot ja asetukset tulevat asennuksen ja ensimmäisien asetuksien jälkeen alapalkkiin pienen vaalean täplän taakse, jota ei heti huomaakaan. Vaihdoin täplän näkyvämmäksi.
- 31astetta
Hae Fonectan sääsivut selaimen käynnistyviin web-sivuihin. Ne päivittyy koko ajan.
- runsauden-pula
Eikä kestä kauankaan vaikka hakee sääsivuja netistä aina erikseen. Näyttää olevan melko laaja valikoima.
- säätön
Löytyihän ne asetukset kuitenkin.
Kun alapalkissa oli pelkkä katkoviiru, napsautin hiiren kakkosnapilla sen päällä, ja paikkakunta ja muut asetukset ilmestyivät kuten ennenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372102
- 56686
- 40633
- 42490
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne62485- 62482
- 45480
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k15450T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6447Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh23438