Nyt sitä haluais

Laittaa simentä vakoon.
Vai onko myhäistä?
5168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

On ja se on väärin.

Äänestä

tarkoitus itää jotakin, vai pelkästä nautinnosta?

Äänestä
  • Turha sinne on eroja laittaa ei ne idä.
    Simenet itää jos ilmat ovat suotusat ja maaperä hedelmällinen.🤣😗😂

    Äänestä

olla Kuokka. Nuo kirjoitusvirheet sen kertoo!

Äänestä

aina se on roudassa ollut tai niin petollisen pettävää suota ettei ole kannattanut siemeniä tuhlata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viljeliä kirjoitti:

Laittaa simentä vakoon.
Vai onko myhäistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu