Budabestin lentokentän myymälät

Onko kukaan ollut aamusta klo04-06 budabestin kentällä? Onko sielä taxfee kaupat auki? Mietin kun tuleva matkani on käsimatka tavaroilla,voinko tuoda turvatarkastukseen alkoholia kun ne nesteet kiellettiin...-kiitollinen vastauksista😊
393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ainakin se iso 'taxfree' jonka läpi on pakko kävellä turvatarkastuksen jälkeen on auki ennen viittä. Muista kaupoista en ole varma, menin suoraan loungeen aamiaiselle parilla viime reissulla.

Äänestä
  • Kiitos, sekin riittää että on joku auki.

    Äänestä

Tiedän kaupungin nimeltä Budapest, mutta en ole kuullut Budabestista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Travel kirjoitti:

Onko kukaan ollut aamusta klo04-06 budabestin kentällä? Onko sielä taxfee kaupat auki? Mietin kun tuleva matkani on käsimatka tavaroilla,voinko tuoda turvatarkastukseen alkoholia kun ne nesteet kiellettiin...-kiitollinen vastauksista😊

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu