Norja-Suomi 3-2

677777777777777

Suomelta surkea esitys johtaa viimeisellä varsinaisella peliminuutilla 2-1 ja hävitä sitten lisäajalla 2-3.

Luultavasti suomalaiset alkoivat ajatella että tämä peli on voitettu ja silloin pelaaminen tietenkin huononee.

Ajatusten täytyy olla pelissä viimeiseen sekuntiin saakka.

9

371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 68i5u5r

      Tämä sama virhe suomalaisilta on nähty niin usein jääkiekossa Ruotaia vastaan. Pelaaminen lopetetaan viime minuuteilla.

    • Hahhhhhhhhh

      Kaali petti taas potkupalloilijoita niinku muissakin peleissä. Pelaisivat vaan pesistä eivätkä veis peliä muihin maihin

    • 777777776

      Aivan pöhköä yhdeltä Suomen pelaajalta lähteä kentältä viimeisellä minuutilla kun Norja keskitti palloja Suomen maalin eteen.

      Pystyi kuitenkin pian tulemaan takaisin .

    • 68i567u5

      Kuten valmentaja Malinen sanoi olisi pitänyt purra hammasta ja pysyä kentällä loppuun asti.

    • 56u4

      Suomi siis pelasi alivoimalla viimeisen minuutin ja Norja tasoitti pelin.

    • olyuyy

      Taktinen osaaminen tai osaamattomuus korostuu juuri pelin loppuminuuteilla. Suomi on monesti sortunut osaamattomuuteen jääkiekossa ja jalkapallossa.

    • 79ol678t67

      Ilmeisesti yritettiin pelata aikaa pois ja yksi Suomen pelaaja teeskenteli loukkaantumista. Tuomari kuitenkin käski hänet menemään kentän ulkopuolelle ja Suomi pelasi loppuhetket alivoimalla.

      Norja tasoitti jonka jälkeen "loukkaantunut" suomalainen palasi täysin terveenä kentälle.

    • Niilonengjj

      Minusta suomalaista futista ja mäkihyppyä ei saisi näyttää telkkarissa

      • ykot7yjt

        Ei nykytasoisena. Masentavaa katsottavaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      448
      6474
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      158
      3814
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      101
      2490
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      25
      1969
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      123
      1333
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1263
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      67
      1114
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1085
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      1019
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      993
    Aihe