Kaikki yritykset on huonoja

On vain huonoja yrityksiä, kun taidan rakastaa sinua. Tuntuu siltä. Mun pitäis saada rakastaa sua täysin, kaikella tapaa. Se tekis meille tosi hyvää. Kaikki turha jäis pois.
6340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Gulp, gulp, gulp

Äänestä

Just noin minäkin ajattelen, että se tekisi tosiaan hyvää meille. Ahdistaa ja harmittaa, kun on vaan tällaista tämä yhteydenpito..
Minäkin haluaisin yhteisen elämän kanssasi. Haluaisin sitä enemmän kuin mitäään muuta.
Minulla ei ole ollut edes niitä yrityksiä mihinkään suuntaan, kun ei vaan kiinnosta. Mutta tuonhan sinä olet tainnut jo tietääkin.

Äänestä
  • Työn iloa? En ole työssä nyt illalla.
    Muuten kyllä viestisi oli täydellinen, harmi vain, jos tarkoitit viestin jollekin kaipaamallesi iltatyöläiselle :)

    Äänestä

  • vieenergiatrakas kirjoitti:

    Työn iloa? En ole työssä nyt illalla.
    Muuten kyllä viestisi oli täydellinen, harmi vain, jos tarkoitit viestin jollekin kaipaamallesi iltatyöläiselle :)

    Kiitos kuitenkin, kun viitsit vastata. Hän on tosiaankin tietääkseni tämän illan/yön töissä..

    Äänestä

Mikäs sun rakastamises estää. Siitä vaan rakastamaan.

Äänestä

Näin se taitaa olla, et kun on liikaa tunnetta pelissä niin tilanne menee vaikeammaksi ellei jopa mahdottomaksi? Jännitys ja epävarmuus ei ruoki onnistumisia :( Harmi juttu, itse ainakaan en vaadi toiselta mitään täydellistä suoritusta, jos on ns. kaivattu ja mielessä oleva. Voisin jopa rohkaista ja sanoa, et kiva ku uskalsit tulla juttelemaan.

Mistä tietää, onko toinen toiselle kaivattu ja mielessä oleva? Itsellä ainakin on tällaiseen ollut jonkinlaista kontaktia esim. viestittämällä, mut lopputulemma ei ole ollut vielä toivotunlainen? En voi tietää miksi meni niinkuin meni, ehkä toinen luuli, että olin heppoisin mielin liikkeellä tms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vieenergiatrakas kirjoitti:

On vain huonoja yrityksiä, kun taidan rakastaa sinua. Tuntuu siltä. Mun pitäis saada rakastaa sua täysin, kaikella tapaa. Se tekis meille tosi hyvää. Kaikki turha jäis pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu