Helsinkiläiset kekseliäitä

20368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Heikkolahjaiset maalaiset noita perustaa.
Maaseudulla lähes joka pihapiirissä on romua ja roskas

Äänestä

Helsingissä on 50 eri paikkaa joista paska valutetaan suoraan mereen!

Tahallisesti!

Äänestä

Maalaisten jätehuolto on perinteisesti ollut oma romukasa. Kaadatteko jätemaalit tms. kemikaalit yhä maahan?

Äänestä
  • Tässä vaiheessa pitävät todisteet löydetty ja kohdistettu ainoastaan Helsingin seutuun!

    Äänestä

  • TUNNISTATKO KUVASTA OMASI

    https://yle.fi/uutiset/3-5338849

    AIKA KIVASTI NOI PUIDEN OKSAT PATOAVAT TON VESSA PAPERIN...VAI MITÄ SANOT

    ONKO VANTAAN JOKI JOKU TEIDÄN OMA KAATOPAIKKA

    Äänestä

  • https://www.hameensanomat.fi/uutiset/kotimaa/193075-vesijohtovetta-saa-taas-juoda-riihimaella

    Juomaveden pilaantumisen syyksi on varmistunut tulvineen pintaveden pääsy pohjaveteen pumppaamon kaivojen kautta. Sateet ja tulva huuhtoivat pintaveteen niin luonnon humusta kuin asutuksen sakokaivovesiä ja peltojen karjalantaa.

    JOO KARJANLANTAA MUTTEI SANAAKAAN SIITÄ ETTÄ PÄÄSTÖT OLIVAT OMAA PUHDISTAMOPASKAA VAAN SYY YRITETÄÄN VIERITTÄÄ TAAS MAATALOUTEEN

    Äänestä

VIIKON KYSYMYS KUINKA PALJON VANTAAN JOESSA ON KONDOOMEJA

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/1073991991/Vessasta vedetyt vanupuikot paatyvat mereen

MIKÄ HESALAISEN MIELESTÄ ONKAAN MUKAVAMPAA KUIN SAADA UIMARANNALLA SATTUNEEN PIENEN 4000 M3 LORAHDUKSEN MYÖTÄ SUOMEEN RANTAUTUNEEN MUSTANMIEHEN KORTSU SUUHUNSA TAI EMÄTINPUIKKO ENNEN KUIN SE MAASTOUTUU UIMARANNAN POHJAAN VARPAITA KUTITTELEMAAN

MENKÄÄ KUULKAA VANTAAN JOKEEN PYYDYSTÄMÄÄN NÄITÄ JATKUVIA RIISTA SAALIITA JOIDEN MÄÄRÄLLE EI LOPPUA NÄY

Äänestä
  • Tarkotikko kondooleja, jaa ei kai niitä ny vantaanjoella oo.

    Äänestä

Jos hesalaisilta kysytään saako mereen kipata paskaa, niin vastaus on kyllä!

1Äänestä
  • HESAN+PINTAALASTA+70%+ON+MERTA....MITÄ+MUUTA+KÄYTTÖÄ+MUKA+MERELLÄ+OLISI+KUIN+TOIMIA+KAATOPAIKKANA

    Äänestä

  • HYÖTYKÄYTTÖÄ kirjoitti:

    HESAN+PINTAALASTA+70%+ON+MERTA....MITÄ+MUUTA+KÄYTTÖÄ+MUKA+MERELLÄ+OLISI+KUIN+TOIMIA+KAATOPAIKKANA

    Kätevä kaatopaikka. Olen upottanut mereen mm kymmeniä akkuja ja maaleja ja liuottimia. Niitä laskupaikkoja on hesassa 50! Eikö niin kuulukin tehdä? Kaikki muutkin tekee niin!

    Äänestä

  • Forström kirjoitti:

    Kätevä kaatopaikka. Olen upottanut mereen mm kymmeniä akkuja ja maaleja ja liuottimia. Niitä laskupaikkoja on hesassa 50! Eikö niin kuulukin tehdä? Kaikki muutkin tekee niin!

    Me hesalaiset ollaan aina toimittu noin. Lukekaa vaikka lehdistä!

    Äänestä

  • Mitäväärää kirjoitti:

    Me hesalaiset ollaan aina toimittu noin. Lukekaa vaikka lehdistä!

    Olette ylimielisiä saastuttajia. Hävetkää!

    Äänestä

Mereen vaan kaikki akut ja jäteöljyt...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


salamantteri kirjoitti:

Ei pelkästään mereen....

https://www.hs.fi/fingerpori/car-2000005758077.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu