Milloin seuraava LIVE lähetys kaupungin kokous

Viihteellistä reality viihdettä omasta kaupungista odotellessa kun tv:ssä tulee huonompaa viihdettä.
22805
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

jotta syyskuussa taas rävähtää. Sinne saakka pitää meidän näkkärillä ja piimällä kittuuttaa.

Äänestä
  • Parasta siinä on kaupunginjohtajan puhe!

    Äänestä

  • PUHE ?!? Eihän se ollut kuin sisälukuharjoitus ja änkkäämällä sekin pidetty, valmiiksi kirjoitettua tekstiä ei mitään puhetta. Puhetta ei siis kuultu .

    Äänestä

  • haapaveen-puolesta kirjoitti:

    Parasta siinä on kaupunginjohtajan puhe!

    Jospa kuullaa lisää näitä kaupunginjohtajan puheita, parasta noissa videoinneissa!

    Äänestä

Vei aikansa, että osasin aukaista videokuvat katseltavikseni. Kaksi herrasmiestä esiintyi kiitettävällä tavalla ja puhuivat asiaa.
Entäpä ne kaksi akkaa, jotka tojottivat kaupunginjohtajan vierellä kädet puuhkassa ja väliin päätäsä tukien molemmat. SUURIN OSA PORUKASTA EI SUUTA TARVINNUT. Tuollaistako on kunnallisten asioiden hoito? Tuostako saadaan palkkaakin??
KIITOKSENI kuuluu noille kahdelle esiintymiskykyiselle herralle. En tunne heitä entuudestaan, olenhan ollut keskustalainen.
Ollila niminen nainen ei ollut muistanut opetella läksyjään ulkoa, jankkasi paperista kaiken.
Tuli nähdyksi pyrkyreiden lahjat yhteisten asioiden hoidossa.

Äänestä

Komppaan edellistä. Enää koskaan en anna ääntäni JAA puolueelle. Nytpähän tuokin nähtiin.

Äänestä

JAAJAA. Suurin osa istuu tuppisuuna, ainoastaan JAA osaavat sanoa kun on käsketty. Osaavatkohan sanoa mitä ovat päättäneet. Viiään niinku pässiä narusta...

Äänestä
  • Näinhän se on enemmistö päättää ja vähemmistö tyytyy päätökseen demokratiassa, vain tiktatuurissa vähemmistö päättää!

    Äänestä

Juutuupivideoilla kuulemma tienaa hyvin.

Kyllä nyt kaupunki rikastuu.

Äänestä

Jussinhan siellä pitäisi äänessä olla, mutta kun vain hän itse ja 4 muuta olivat kanssani samaa mieltä. En tosin ääntäni antanut. Kenelekkään.

Äänestä

Voi helvete! Istuivat niiku mykät paskalla. Maidän valitsemat henkilöt, mitä äälijöitä he ovatkaan???

En olisi uskonut, jollei olisi ollut tuota todistusaineistoa katseltavana.

Minkä verran nuo hyypiöt saavat kokouspalkkiota/per kerta?

Tuolla tavallako pitäjän yhteisiä asioita saadaan hoidettua???

Kyllä kuvattu ruokakunta retkeillä osaa epäilemättä.

Äänestä

Hyvät näyttelijät kaupunkimme uutuus sarjassa vaikka osa on yhtä vähäpuheisia kuin suomi filmeissä. Täytyy netti kytkeä seuraavan kerran tv:hen että näkee isommalta ruudulta tyylikkäästi pukeutuneet edustajamme. Ilmoitusta kehiin milloin seuraava jakso tulee. Innolla odottelen.

Äänestä

hihihihiiiih

Äänestä

Jos Luoja suo, että viellä saan äänestää, silloin ei katsota aatesuuntaa, eikä pyrkyreitä äänestetä.

Äänestä

Mutta missä jussin voi nähdä liwenä?

Äänestä

Kyllä usko horjuu vahvSTI kuntapolitikkoihin!

Kiitos videoinnin.

Äänestä

Kyllähän siitä viteosta saa hyvän kasityksen miten päättäjät toimii. Mutta kun, nykyset päätökset ei mitään juuri pelasta edellisten vuosien töppäilyjä.. on vain huonoista päätöksistä valittava ne vähemmän huonot. Monessa asiassa nostetaan joku "narsisti" jalustalle joka on joku ihme pelastaja ja ainut oikea vaihtoehto ja luovutetaan valta ja vaikeat päätösen teko heidän harteilleen. No jonkin aikaa se onnistuu ,mutta loppupelissä "pää jää vetävän käteen. "Narsisti " katoaa maisemiin omaa agendaansa ajamaan ja lampaat jää uutta ihmeidentekijää valitsemaan. Nyt luotettiin kahteen naiseen jotka pelastavat "tasapuolisella nuijan napautuksilla" kunnan alijäämän ja ahdingon. Toisin kävi. Jo ensimetreiltä nämä nuijan haltijat pestattiin "statisteiksi" sen näki lehtikuvasta kun Lintilä kävi....https://kp24.fi/uutiset/515671/elinkeinoministeri-nakee-haapavedella-kasvumahdollisuuksia …..https://l.facebook.com/l.php?u=http://www.pyhajokiseutu.fi/uutiset/lainsaadannolliset-esteet-biokaasutuotannolta-on-poistettava-200291267&h=AT2FUg4bQNVQpGELEneDPhdJI737YvwsXeEGHZPi22youOLgWBBwz0zj0rr6hvSX0Jlbso9JQ1S1tCvEUqQI9mpuUjAcL3oiXxUlewB9LbuNpsD4MwJDKExazlScxy7SQNTa2J89G2V87c5-7GT8bYEflzgarGYoPllDVeCvQyuG-gKtEoJg7UT2LxOEuLrt9paozco

Äänestä

Valtuuston puheenjohtaja esti valtuutettua puhumasta, se ei ole ollut tapana että valtuustossa puhutaan.
Asiat on aina ennenkin päätetty kepun tyhmäkokouksessa, ei niitä ole tarkoitus julkisesti ruotia.
Kaupunginjohtaja oli täys pelle, virka-aikana saanu kirjoitettua kaupunkilaisten palkkaamana puheenkin paperile, änkytti että kaikki ei ole kepun kanssa samaa mieltä, joku vielä uskaltaa jopa vastustaa.

Äänestä
  • Saatas vain lisää näitä jämäköitä kaupunginjohtajan puheita kuulla

    Äänestä

Annan ääneni persuille!!!se on saletti.

Äänestä
  • Kaikki muut antaakin äänensä muille, ei siin yksi ääni mittää!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koukkuunjäänyt kirjoitti:

Viihteellistä reality viihdettä omasta kaupungista odotellessa kun tv:ssä tulee huonompaa viihdettä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu