En halua laittaa hakemukseeni kuvaa tai osoitetietojani, koska silloinhan luovutan yksityistietojani tuntemattomalle henkilölle. Minusta on hakemuksessa jo puhelinnumero, syntymäaika ja sähköposti, niin en enää halua kuvaa tai osoitetietoja luovuttaa! Sitä ei koskaan tiedä, miten joku hyväksikäyttää tietojasi.
Kuva ja osoitetiedot hakemukseen - ei
Varpushaukka
658
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Haluatko saada myös niitä hommia. Kukin tyylillänsä. Elämä on riskin ottamista. Olen kuullut, että jotkut jopa kuolevat. Kun itse haen duunia laitan varmasti osoitetietoni mukaan. Kuka tahansa saa osoitetietoni ongituksi, jos niin asiaksensa tahtoo. Se ei ole temppu eikä mikään. Omaa kuvaani en aina kytke mukaan, kun olen aika ruman sorttinen tapaus tässä kypsässä miehen iässä. Mitä näkymättömämpi ihminen, sitä vaikeampaa työnsaanti on. Hajuton, mauton,näkymätön. Kuka sellaista töihin ottaisi ?!
Mitä työhaastattelija tekee katuosoitteellasi tai syntymäpäivälläsi?
No, palkkaavathan ne jotkut kampauksen, kikkelin tai tissien koon mukaan. Se onkin tärkein ominaisuus palkattaessa.
Kyllä multa yks tuttu kysyi,että miten uskallat laittaa kuvan itsestäsi, kun sitä ei tiedä, kuka näitä papereita lukee. Mulla on jo yhteystiedot salaiset, niin ei hitto jos paljastan hakuvaiheessa ties kuinka monelle osoitteeni, niin nehän voi joutua vaikka jonkun ei-toivotun tutun käsiin! Mutta jos tulen valituksi, niin totta kai sitten kerron työnantajalle osoitteeni
Mitä jos jokaiselta mieshakijalta mitattaisiin kikkeli ja jos se on liian lyhyt ja pieni niin ei palkata?
Työhaastettelussa mieshakija joutuisi antamaan kikkeliään jollekin todella läskille ja rumalle, hikiselle ja karvaiselle irstaalle äijälle ennen kuin mikään työpaikka aukeaisi koskaan ikinä. Miesten kampauksen ja hiusvärin pitäisi olla tietynlainen, pituus ja paino kondiksessa, mahtavat vatsalihakset ja upea naama. Liian komea ei kuitenkaan saa olla, mutta ei myöskään liian ruma. Liika komeus aiheuttaa levottomuutta työkavereissa eikä työkaverit kykene keskittymään ja toisaalta se aiheuttaa myös kateutta. Liian rumaa miestä ei kukaan jaksa katsella työpaikalla. Jokaisen miestyöntekijän pitäisi olla perheettömiä ja lapsettomia, mutta toisaalta sinkku ja lapseton ei saa kuitenkaan olla. Sinkkuus ja lapsettomuus vaikuttaa todella oudolle. Eihän kukaan normaali mies ole perheetön. Homo ei saa missään nimessä olla, vaikka siitä ei kertoisikaan kenellekään, mutta työnantaja kyttää vapaa-ajallasi seksuaalisuuttasi ja kokee, että omistaa sinut myös vapaa-ajalla. Työnantaja valitsee sinulle puolison, et sinä itse. Vapaa-ajalla ei saa harrastaa eikä opiskella mitään eikä ketään saa deittailla. Kavereita ei saa olla eikä koskaan vapaa-ajalla saa juoda edes yhtä lasillista kaljaa. Kodin pitäisi sijaita lähellä työpaikkaa, mutta koti ei saa kuitenkaan olla liian lähellä työpaikkaa. Työssä ei saa olla liian hyvä, mutta ei huonokaan. Joustava pitää olla, mutta ei kuitenkaan saa olla joustava.
Ai niin ja työnantajasi kuuntelee laittomasti puheluitasi vapaa-ajallasi ja lukee laittomasti vapaa-ajan sähköpostisi, vuotaa laittomasti kaikki henkkoht tietosi koko maailmalle lähtien mitä syöt vapaa-ajallasi, miten vedät hanskaasi jne. murtautuu kotiisi laittomasti, mikittää ja siruttaa kotisi ja sinut, asettelee hunaja-ansoja, murtautuu koneellesi, lähettelee perättömiä mustamaalausviestejä kilpaileville yrityksille, kuvaa sinua kaduilla, lähtee perääsi vainoamaan ja kävelee sekä huohottaa takanasi, syyttää sinua perättömistä virheistä työpaikalla, vierittää kaikkien muiden mokat sinun syyksi jne.
Mulla on muutenkin yhteystiedot salaiset, niin en niitä luovuta hakemusten käsittelijälle. Ties mikä hullu siellä on tietoja kalastamassa! En luovuta koko syntymätietojani, osoitteesta ainoastaan paikkakunnan, sit puhelin numeron ja en kaikkia nimiäni. En tajua miten jotkut uskaltaa kaiken luovuttaa!