Nyt kun kisat on viety finaaliin on analyysin paikka. Ei varmaankaan mennyt hyvin. Televisiosta kun ei näe ja kommentoijat kun kaikki ovat liiton miehiä niin:
Johtuuko iloinen ilme ja ajoittainen pallon hallinta siitä, että vastustaja vetäytyy omalle puoliskolle?
Ei nyt 30 asteen lämmössä kukaan karvaa jos on sitä osaamista ja jalkapallokulttuuria, varsinkin kun jokainen hyökkäys päättyy hutiin.
Hieman ärsyttää kun läpi koko kentän puhutaan muuta kuin tulostaululla näyttää. Elikkä miksi puhutaan pötyä? Varmaan siksi että kun jotain hyvää tästä "katastrofista" pitää
raapia kun on se työpaikka. Ja millähän perusteella tästä ryhmästä olisi jotain iloa myöhemmin sille A-maajoukkueelle?
Jottei nyt mene ihan haukkumisenen, niin Italia ottelu oli hyvä. Hyvä jopa tuloksellisesti. Niistä peli-ilmeistä sun muista en tiedä mitään.
Loppuanalyysi
1
373
Vastaukset 1
- futisfan
Suomessa ei riitä laajuutta eli Suomeksi sanottuna Suomessa riittävän moni urheilullisesti lahjakas valitsee jonkun muun lajin kuin jalkapallon. Tämä on todella iso ongelma, koska kilpailu jalkapallossa on erittäin kovaa. Sitten liiton toiminta ei ole lähelläkään vaikkapa jääkiekon vastaavan tasolla vaikka varmaan jokaisessa lajiliitossa on kehitettävää, mutta jalkapallossa sitä on hirveästi. Kyllä on Ari Lahdella iso urakka edessä. Nämä kaksi asiaa pitää saada ensin kuntoon ennen kuin Suomessa voidaan ruveta haaveilemaan menestyksestä. Sinällään mitä Suomen nuorten peli-ilmeeseen tulee niin siitä olen kommentaattorien kanssa samaa mieltä, mutta kun ei riitä niin ei vain riitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1391388Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️971115Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2541008On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75817- 54774
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞35750- 66697
- 47685
- 43651
Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.164630Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä34628Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah197613Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30597Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus100546- 201534
- 105483
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18482- 35481
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen59476Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91468