Hei kaikille. En oikein löytänyt sopivaa osiota kysymykselleni, joten ajattelin kotisivupalstan vastaavan parhaiten tätä tarkoitusta. Tein siis itselleni kotisivut ja mielestäni ihan hyvät. Kaikki pelaa muuten tosi hyvin, mutta Google Mapsin kanssa on ongelmia. Minulla on siis pieni yritys ja toivon näkyvyyttä(nyt en mainosta nimellä!). Kun laitan hakusanan googleen, niin se näyttää mm. kartan, jossa näkyy kyseisen alueen yrityksiä jotka tarjoavat samaa palvelua. En laske nyt ollenkaan mukaan maksettuja mainoksia. Ongelmani on siinä, että yritykseni ei näy isossa kartassa kuten muilla firmoilla, vaan se näkyy vasta sitten kun zoomaan omaa aluettani niin paljon, että kilpailijoita ei näy. Siis vaikka löydettyjä hakuja olisi kolme, niin yritykseni ei niissä näy, ellen zoomaa riittävästi. Rajasin näkyvyttäni 60 kilometriin, mutta se ei auta asiaa. Mistään ei löydy tietoa, olen kahlannut nettiä läpi jo kolme päivää. Osaisiko joku vastata kysymykseeni. Aiheen ohi vastaaminen ei auta tilannetta, tietäjät vastatkoon. Kiitos.
Google Maps
5
169
Vastaukset
- tarttiskohan_maksaa
Jospa kyseessä onkin palvelu jolla googlelaiset elättää itseään ja nälkäänäkeviä perheitään?
Eli olisikohan niin että sinun pitäisi maksaa Googlelle paremmasta näkyvyydestä jotain?- kldjskhjfsd
Tuo on tunnettua. Google kategorisoi palvelunsa maksajan mukaan. Ilmaiset ja halvat jää hauissa aina viimeisiksi.
- Turbo-Urpo1
kldjskhjfsd kirjoitti:
Tuo on tunnettua. Google kategorisoi palvelunsa maksajan mukaan. Ilmaiset ja halvat jää hauissa aina viimeisiksi.
Paljonko tulisi maksaa ettei "jää hauissa aina viimeisiksi" ?
Sinulla näyttää olevan sisäpiirin tietoa hallussa, vai puhutko paskaa ?
Ei sillä tarvitse joka mansikanmyyntipiste näkyäkkään, vaikka olisikin verkkosivut tuherrettu jonnekin missä ei kukaan edes ole ikinä käynytkään.
- Google_Maps
Hei. En puhu nyt maksetuista mainoksista, ne toki menevät edelle. Tarkoitan sivuja jotka eivät maksa Googlelle, ovat vain hakukoneoptimoituja. Alan vähitellen uskomaan siihen, että kyse on siitä, että jos et kiinnosta riittävästi muita, niin et kyllä näykään?
- hyvin_mahdollista
Tuo on hyvin järkevä näkökanta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun503334Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5492060Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171950Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si821937- 201578
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431508- 281386
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281297KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar481210