Millaiset ovat olleet ikimuistoisimmat treffinne ja mikä teki niistä sellaisen?
Ikimuistoisimmat treffinne
30
525
Vastaukset
En ole käynyt treffeillä, kun ei kiinnosta treffailla
- VanhaSiniPiika
En ikinä!
siilenämää kirjoitti:
Et ikinä?
Niin kauan sitten, että olen ehtinyt jo dementoitua.
Kerropa miten omasi menivät viimeksiNocomment2 kirjoitti:
Niin kauan sitten, että olen ehtinyt jo dementoitua.
Kerropa miten omasi menivät viimeksiNo e minäkään ikimuistoisia muista, Viimeiset treffini lienee oman miehen kanssa äytiin syömässä jossain vähän fiinimmässä paikassa. Kiinnostaisi vain tietää vieläkö joku jossain panostaa treffeihin ja jos niin mitä siihen sisältyi?
siilenämää kirjoitti:
No e minäkään ikimuistoisia muista, Viimeiset treffini lienee oman miehen kanssa äytiin syömässä jossain vähän fiinimmässä paikassa. Kiinnostaisi vain tietää vieläkö joku jossain panostaa treffeihin ja jos niin mitä siihen sisältyi?
Olen väärä hlö tyydyttämään uteliaisuuttasi
Nocomment2 kirjoitti:
Olen väärä hlö tyydyttämään uteliaisuuttasi
No hai niinpä tunnut olevan mutta ei se mittää, joku toinen kykenee siitäkin täällä keskustelemaan :).
entäs itselläsi???
siilenämää kirjoitti:
Ei ole oikein vastata kysymykseen kysymyksellä.
ai,kerropa muutkin säästösi ettei tule vääriä vastauksia riesaksesi
olisihan se ollutkin liikaa, että olisit aloittajana kertonut ensin oman kokemuksesi, etkä uteliaisuuttasi pelkästään toisilta kysellyttammikuu-51 kirjoitti:
ai,kerropa muutkin säästösi ettei tule vääriä vastauksia riesaksesi
olisihan se ollutkin liikaa, että olisit aloittajana kertonut ensin oman kokemuksesi, etkä uteliaisuuttasi pelkästään toisilta kysellytMissä on määrätty että aloittajan pitää ekka kertoa? Sehän vaan ohjailee kirjoituksia.
siilenämää kirjoitti:
Missä on määrätty että aloittajan pitää ekka kertoa? Sehän vaan ohjailee kirjoituksia.
en ole väittänyt että missään olisi mitään määrätty
sinulla ei ilmeisesti ole minkäänlaisia treffejä koskaan ollut, joten ei ole mitään kerrottavaa, utelet vain muiden kokemuksia jotta tiedät mistä olet jäänyt paitsitammikuu-51 kirjoitti:
en ole väittänyt että missään olisi mitään määrätty
sinulla ei ilmeisesti ole minkäänlaisia treffejä koskaan ollut, joten ei ole mitään kerrottavaa, utelet vain muiden kokemuksia jotta tiedät mistä olet jäänyt paitsiAi se oli sitten vain sinun oma määräyksesi. Tuollaisen vänkyttävän tyylin, kuten sinulla, jälkeen ei kyllä ole mitään kiinnnostusta mitään kertoa. Veikkaan että sulla ei ole olut, ainakaan saman ihmisen kanssa kaksia peräkkäin ;).
siilenämää kirjoitti:
Ai se oli sitten vain sinun oma määräyksesi. Tuollaisen vänkyttävän tyylin, kuten sinulla, jälkeen ei kyllä ole mitään kiinnnostusta mitään kertoa. Veikkaan että sulla ei ole olut, ainakaan saman ihmisen kanssa kaksia peräkkäin ;).
et taida ymmärtää lukemaasi.......................no sitäähän sattuu..........................
tammikuu-51 kirjoitti:
et taida ymmärtää lukemaasi.......................no sitäähän sattuu..........................
Ai vänkytys jatkuu jatkuu ja jatkuu.....noh jatkahan issekses ;).
- Ei.tänne
Miksihän tänne kertoisin kauniista tapahtumasta,en vaikka olisivat olleet vähemmänkin kauniit.
- derrik
siilenämää kirjoitti:
Joku joku haluta kertokakin. Ei tarvitse tulla kertomaan ettei halua tulla kertomaan😁.
No voi perseen suti miten tylyjä vastauksia aloitteeseen. Muutaman viikon olen seurannut kirjoitelmianne, ja nyt riitti!
derrik kirjoitti:
No voi perseen suti miten tylyjä vastauksia aloitteeseen. Muutaman viikon olen seurannut kirjoitelmianne, ja nyt riitti!
Joo tämmöistä täällä mutta yrittänyttä ei laiteta. Vissiin 60 tyyppiominaisuus :D.
- ei.vaan
siilenämää kirjoitti:
Joku joku haluta kertokakin. Ei tarvitse tulla kertomaan ettei halua tulla kertomaan😁.
Aika heikosti ovat kertoilleet,ehkä rohkaistuvat kunhan joku rohkea saa kirjoitusbuumin päälle. Minä se en ole.
- muista.äitin.kielellä
ei.vaan kirjoitti:
Aika heikosti ovat kertoilleet,ehkä rohkaistuvat kunhan joku rohkea saa kirjoitusbuumin päälle. Minä se en ole.
muista yhdyntäsanat niistä ovat tiukkoja nuo harmaavarpuset
- tylsiäkö.treffaillut
Yhdetkään treffit eivät ole olleet ikimuistoiset. Jotkut treffit muistan, mutta eivät erikoiset.
Tuskin tässä iässä enää treffejä tulee, ainakaan ikimuistoisia. - Mrs.Bean
Voisin kertoa aika noloja juttuja ... jonkun mielestä mietsille, omasta mielestäni aivan joillekin muille ... mutta en nyt jaksa. Piiiktä päivä (työ-) takana.
- Hah-hah-haaa
Jooo-o, väsyä näköjään oli ...
- satakuusikymmentä
Kaksi vuotta sitten. Tapasimme, rakastuimme. Eikä olla nuoria. Menkää treffeille.
Parhaat treffit ikinä olivat kesäkuussa 2004.
Tuleva mieheni odotti minua maistraatin aulassa ja vartin päästä olin hänen vaimonsa.
Olemme viettämässä hyvän ystäväni kanssa vapaa-aikaa luontopoluilla kävellen, välillä pysähtyen ja rentoutuneena luontoa tarkkaillen. Jatkamme kulkemista kotiani kohti, jonne ystäväni useimmiten saattaa minut ja eroamme yleensä pihalla. Hän jatkaa matkaansa opiskelija-asuntolaan ja minä kotiini.
Olen vielä vähän aikaa 17-vuotias ja erityisesti isäni on harmistunut siitä, että saatan liikkua isojen poikien kanssa välillä kahdestaankin.
Luontopolku päättyy väljään luonnonpuisto-alueeseen, jonka poikki kulkiessa askeleemme usein hidastuvat. Niin tälläkin kertaa. Ystäväni siirtyy suurehkon koivun runkoa hyväillen sen toiselle puolelle ja katsoo minua silmiin. Hän on hetken ihan hiljaa ja näyttää pohtivan jotain. Hieman erikoinen ilme saa minut pysähtymään ja ihmettelemään mitä kummaa ystävällä mahtaa olla mielessä, onkohan hän lähdössä matkoille tai aikooko hän kertoa jotain muuta vähemmän mukavaa.
Hetken päästä ystäväni sanoo nimeni ääneen ja kertoo pohtineensa tärkeää asiaa...
Voisinko minä ja haluaisinko minä...
Molempien vakaviin katseisiin nousee vähitellen pilke silmäkulmaan ja hymy huulille. Toteamme, että avioidumme vasta miehen opintojakson päättymisen aikoihin, mutta kihloihin menemme pikapuoliin. En ole varma, haluanko kertoa kihloista kotona, vai olisiko mukavampaa, jos ostaisimme vain sormukset ja pitäisimme muun omana tietonamme.
Tiedämme, että kuulumme yhteen ja perustamme aikanaan oman perheen. Hämmästyttää, miten nopeasti asia selviää ja miten varmoja olemme.kyllä ne oli ekat treffit mun aviomiehen kanssa
kun oltiin kummatkin älyttömän rakastuneita
vaikka oltiin puhelimessa tutustuttu
ja sitä kautta rakastuttu
muistan aina sen vähän alta kolmekymppisen ujon maalaispojan
toisella puolella rosson pöytää
enkä oo päivääkään katunu niitä treffejä
vaikka siinä meni elämä kokonaan uusiksi.- Ei.toista.kertaa
Jouduin pitelemään tyttöystävää sylissä, kun olimme katsomassa kauhuelokuvaa. Tai minä katsoin osan aikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011059- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648
