http://www.kolumbus.fi/lootuskirja/moniravinteet.htm#Brain%20Modulators%20ainesosat
Tohtoreiden Holford ja Bradly mukaan homokysteiini ei saisi olla korkeampi kuin 6.
Heidän mukaansa em. aineilla voidaan vähentää
- 49 % kaikista syistä johtuvia kuolemia
- 50 % sydänverisuonitautien aiheuttamia kuolemia
- 26 % syövän aiheuttamia kuolemia
- 104 % kuolemia, jotka johtuvat muista syistä kuin syöpä ja sydäntaudit
- Alzheimerin tautiin sairastumisriski puolittuu.
MAHTAVAA!!!!
nyt löytyi lääke dementiaan
4
1052
Vastaukset
- Ilahtunut
Heh... 104 % MUITA kuolemia? Yli 100 %.... sehän tarkoittaa että täytyy myös herättää kuolleista niitä jo vainajiksi päätyneitä. Jo vain nyt on elämän eliksiiri keksitty!
- iskurityöläinen
teki yli 100% päivän maksimisuoritteista. Taisi siellä olla yli 100% äänestäneiden alueita.
- jakke
Ei niissä luvuissa mitään outoa ollut. Kääntäjä oli vain ymmärtänyt luvut väärin. Alkuperäinen teksti löytyy verkosta:
"Recent research in the American Journal of Clinical Nutrition has shown "A strong relation was found between homocysteine and all causes of mortality." A five-point increase in homocysteine is associated with:
A 49% increase in all-cause mortality
A 50% increase in cardiovascular deaths
A 26% increase in death from cancer
A 104% increase in noncancer, non-cardiovascular mortality"
Eli viimeinen lause suomeksi: 5:n prosenttiyksikön nousu homokysteiinissä lisää muista syistä johtuvaa kuolleisuutta 104%, eli noin kaksinkertaiseksi. Näyttää ihan uskottavalta.
Tosin se, onko homokysteiini syy vai seuraus, ei ole ihan varmaa vielä, sillä asiaa on tutkittu vain vähän.- jakke
Oikeastaan tuossa alkuperäisessä tekstissä ei edes väitetä, että homokysteiini aiheuttaisi kuolemia, vaan ainoastaan että se *liittyy* korkeampaan kuolleisuuteen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843252
- 751301
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1801236Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 95857
- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825