Luskelin näitä lasten juttuja. Moni juttu on kyllä sellainen etten ymmärrä mitä hauskaa niissä on. Jos 5v kiljuu jollekkin jäkisjoukkueelle homojuttuja, niin se ei todellakan oo hauskaa vaan järkyttävää ja vanhempien olisi syytä katsahtaa peiliin.
Sitten vielä ihmetellään miks nuoriso haistattaa vanhemmille päin naamaa... no tässä on alku.
Miettikää vanhemmat pari kertaa ennenkuin laitatte näitä juttuja tänne palstalle. typeryys ei ole hauskaa
Sitten vielä ihmetellään miks nuoriso haistattaa vanhemmille päin naamaa... no tässä on alku.
Miettikää vanhemmat pari kertaa ennenkuin laitatte näitä juttuja tänne palstalle. typeryys ei ole hauskaa
Vastaukset 3
Vanhimmat
Homoista oppii parhaaseen katseluaikaan ja keskellä päivääkin televisiosta. Ulkona ja päiväkodissa homottelu on tavallista. Vaikka oma lapsi ei homo juttuja kotona oppisi, niin kyllä se sana muualtakin tarttuu, kuten kirosanat ja muut tuhmuudet. Turha osoitella yksinomaan vanhempia! Homoista puhutaan siis koko ajan, että vanhoollisetkin ymmärtäisivät, että niitä on olemassa ja niitä tulee aina olemaan. Homoista puhutaan uutisissakin ja homoavioliitoista. Lapsi ei voi välttyä kuulemasta sitä sanaa. Sitä käytetään myös haukkumasanana kuten huoraakin, vaikka naisella ei olisi mitään tekemistä huoraamisen kanssa.
kuulevat jokapuolelta kaikenlaisia sanoja - mutta tarvitseeko niitä omilta lapsiltaan sallia.. kyllä lapsi oppii olemaan käyttämätt tiettyjä sanojo kun niitä ei heidän suuhunsa sallita!
Perheessäni ei kirota ja itse sain aina selkään kun kirosana lipsahti, ja kumma kyllä, oma kielenkäyttöni hävettää itseänikin.