YLE:n käsitys puolueettomuudesta!?

https://yle.fi/uutiset/3-10328338

Toimittaja Riiheläinen täysin yksipuolisesti mätkii Euroopan oikeistoa ja kansallismielisiä tahoja. Populismikin on hänen mukaansa äärioikeistolaisuutta, vaikka se on aidointa demokratiaa.

Rysky varoitelee Bannonin SUUNNITELMISTA, mutta ei mainitse sanallakaan sitä, että "vasemmistoliberaali" eli kulttuurimarxisti Soros on jo SATSANNUT peräti 32 miljardia taalaa Euroopan kansojen ja kulttuurien hajottamiseen ja maanosan suurmamuttamiseen!?

Jutun lopussa kuvataan Riiheläistä, kuinka hän muka on puolueeton ja riippumaton kirjoittaja, joka ei edusta mitään aatesuuntaa???? ;-)
6144
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Rysky tietää miten varmasti saa kirjoituksensa YLE:n sivuille. Kuten muillekin valta- eli valhemedian sivuille.

Sehän onnistuu, kun kirjoittaa täysin puolueellista vasemmistoliberaalia propagandaa.

1Äänestä

Hehheh! Vai muka perinteinen tervehenkinen kansallismielisyys ja isänmaallisuus olisi "maailmanvallankumouksen" luomista?!

Sehän on juuri hyväksi koetun ja vakaan järjestyksen ylläpitämistä. Sen sijaan vasemmistoliberaalit eliitit länsimaissa yrittävät muuttaa koko järjestelmän ELI tekevät sitä maailmanvallankumousta.

Huomatkaa, kuinka asiat väännetään nykyään päälaelleen valta- eli valhemediassa!

1Äänestä

Rysky Riiheläinen esiintyy ja hänet esitetään olevan jämäkän ja jyhkeän suomalaismiehen perikuvana. Joka laukoo metsämökistään totuuksia kansalle. ;-)

Muta taas tuli ilmi, millainen on valtamedian vakiokommentaattori. Pelkkä nilkki, joka nuoleksii median kantoja, jotta saa äänensä ja naamansa esille.

Kyllä se asia ratkaisee eikä mikään imago!

Äänestä

Jopas sitä taas on Putinin peppupaapojat ja muut kuulapääkremliinit saaneet näppyjä Janne Riiheläisen asian ytimeen menevästä kirjoituksesta.

Taitaa se vanha sananlasku "Se älähtää johon kalikka kalahtaa" pitää tässäkin kohtaa paikkansa ; P

Äänestä
  • No niin!? Taas tuo Putin-vihaaja tulee vuodattamaan typeryyksiään, jotka eivät edes liity avauksen aiheeseen. Olet niin nolo...

    Äänestä

Yle+on+EUn+ja+Jussien+propakandamanava.++YLEn+uutiset+kertoo+totuuden.+Oli+päivä+ja+lähetys+mikä+hyvänsä,+EU+sontaa+ja+maailman+murheita+on+suurin+osa+ohjelma+ajasta.+Nyt+on+jonkun+kolmannen+maan+vaaleista+janhkattu+alkuviikko.+Niin+kuin+se+olisi+suomalaislle+tärkeää+tai+edes+jotaikin+kii+nnostaisi.+KotmaatsatSuomesta+kerrotaan+ainoastaan+jussien+tuskat+ja+itkuvirret+milloin+mistäkin+ja+minkäkin+saran+päästä.+Menee+niin+huonosti+jne.++Maakuntien+muut+uutiset+pitää+katsoa+yöaikaan.+Persut+pääsee+YLEn+uutisiin+ainostaan,+jos+Hakkarainen+tekee+tai+on+tekevinään+jotain+laitonta.+Silloin+palstaa+ja+lähettysaikaa+riittää.+Vihreiden+Aallon+homobileistä+ei+vaan+löytynyt+ylellä+aikaa,+vaikka+ko+median+toimesta+vielä+puolivuoota+sitten+povattiin+ko+henkilölle+pääministeriyttä.+YLEn+toimitajista+pitäsi+80-90%+pistää+vaihtoon.++Ne+on+kaikki+keputoimiston+kautta+värvättyyjä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mediatarkkailija kirjoitti:

https://yle.fi/uutiset/3-10328338

Toimittaja Riiheläinen täysin yksipuolisesti mätkii Euroopan oikeistoa ja kansallismielisiä tahoja. Populismikin on hänen mukaansa äärioikeistolaisuutta, vaikka se on aidointa demokratiaa.

Rysky varoitelee Bannonin SUUNNITELMISTA, mutta ei mainitse sanallakaan sitä, että "vasemmistoliberaali" eli kulttuurimarxisti Soros on jo SATSANNUT peräti 32 miljardia taalaa Euroopan kansojen ja kulttuurien hajottamiseen ja maanosan suurmamuttamiseen!?

Jutun lopussa kuvataan Riiheläistä, kuinka hän muka on puolueeton ja riippumaton kirjoittaja, joka ei edusta mitään aatesuuntaa???? ;-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu