Omega-keittiöt

Mikäs firma tämä Omega-keittiö on? Voiko pieni paja menestyä suurten puristuksessa täällä pikku kylässä?
81957
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Onhan tuo tähänkin asti menestynyt ja myy monella paikkakunnalla. Ollaan nyt iloisia kun saatiinn uusia yrittäjiä tänne jossa niitä kipeästi kaivataan!

Äänestä

Mitäs ihmettelet? Yrityksen johto ja omistajat vastaavat siitä, missä kannattaa toimia ja millainen toiminta on kannattavaa.
Kannustetaan kaikkia yrityksiä toimimaan paikkakunnalla ja tuetaan sitä, että uusia tulijoita rittää.
Ainoa tapa saada Haapavesi pärjäämään tulevaisuudessakin, on uusien työpaikkojen syntyminen.

Äänestä
  • Jäi kaiketi huomaamata että ollaan vasta rekrytoimassa 1-2 (yks tai kaks) uutta työntekijää. Jos siis sattuu niin kaksi haapavetistä saattaa saada työpaikan. Kunhan nykyiset työntekijät kyllästyvät olemattomaan teitten talvikunnossapitoon ja jäävät pois voipi haapavetisille avautua työmahdollisuus.

    Äänestä

  • Joskunkunjajos kirjoitti:

    Jäi kaiketi huomaamata että ollaan vasta rekrytoimassa 1-2 (yks tai kaks) uutta työntekijää. Jos siis sattuu niin kaksi haapavetistä saattaa saada työpaikan. Kunhan nykyiset työntekijät kyllästyvät olemattomaan teitten talvikunnossapitoon ja jäävät pois voipi haapavetisille avautua työmahdollisuus.

    Olisivatpa tiet edes kesällä kunnossa.

    Edes pyörätiet.

    Äänestä

Ovatko L-posetiivisiä?

Äänestä
  • Voipi olla niinkin. Ihmettelen miksi yritys tulee Ylivieskasta tänne keskelle ei mitään.

    Äänestä

Mikä yritys muuttaa teitten varrelta syvemmälle korpeen ? Yrittäjähän on vain se, joka kantaa riskin, ei kaupungin kustantama . Vääristyneet yritystuet on kuuma peruna eduskunnassa.

Äänestä

Uusia tarvitaan.
Toisaalta Haapaveden tulisi pitää huolta niistäkin työpaikoista, jotka Haapavedellä jo on.
Ei ole ollenkaan itsestäänselvyys, että ne suuremmatkaan olisivat täällä ikuisuuteen.
Näyttää pahalta, kun vielä kurjistetaan entisestään.
Vaikka säästää pitäisi, niin pitää olla tasapaino.

Haapavedelle on ylivoimaisesti huonoimmat liikenneyhteydet ja teiden kunnossapito, kuin
kilpailevilla vastaavilla. Paljon muutakin. Olisi syytä olla varuillaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelijä kirjoitti:

Mikäs firma tämä Omega-keittiö on? Voiko pieni paja menestyä suurten puristuksessa täällä pikku kylässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu