kiekkokaloja

Kuka tietää,onko kellään,kiekkokalan poikasia??
Mitä maksaa?? Olisin valmis ostamaan niitä.Minulla on 1200 l akvaario joten parvi mahtuisi.Kiitos tiijosta jo etukäteen.

8

3548

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • freshwater

      Jos kertoisit paikkakunnan? Kiekkokalojen kasvattajia löytyy ympäri suomea.

      • Siis.Unotui tässä hötäkässä,olin niin tätinöissäni.. Lahdessa minä asustan,ja auto käytössä ja saaveja löytyy joten kuljetus ei ongelma.


      • artsi
        rokkikokki kirjoitti:

        Siis.Unotui tässä hötäkässä,olin niin tätinöissäni.. Lahdessa minä asustan,ja auto käytössä ja saaveja löytyy joten kuljetus ei ongelma.

        Todella upean kokoinen allas!Haasteellinen niin sisustamisen,kuin kalojenkin suhteen.Seuraappa sellaista kuin Agua-Web palstaa ,nin siellä on kiekkoaiheesta oma palsta ja myytävänä palstallakin on joskus kiekkoja myytävänä.Olen itsekkin kiekkoharrastaja.


      • artsi kirjoitti:

        Todella upean kokoinen allas!Haasteellinen niin sisustamisen,kuin kalojenkin suhteen.Seuraappa sellaista kuin Agua-Web palstaa ,nin siellä on kiekkoaiheesta oma palsta ja myytävänä palstallakin on joskus kiekkoja myytävänä.Olen itsekkin kiekkoharrastaja.

        Kiitos tiedosta.Täytyneepi mennä katsomaan olisiko "lapsosia" kaupan.


    • Pia
    • Vihru

      Kannattaa soitella Tampereen Viherkalaan ja varata jos on mahdollista saada. Voi kestää aika kauan, mutta onhan se sen arvoista. Ei kannata luottaa nettiosotteen tietoihin. soittamalla siitä selviää.

      • lippukala

        Lahdesta löytyy kiekkokaloja Black Bull nimisestä liikkeestä Liipolasta olen itse ostanut sieltä olleet tosi terveitä.


      • Matoisalankku
        lippukala kirjoitti:

        Lahdesta löytyy kiekkokaloja Black Bull nimisestä liikkeestä Liipolasta olen itse ostanut sieltä olleet tosi terveitä.

        ..ovat tosi pieniä.Yksi satsi n.1 cm ja toiset oli vielä imemässä äitykän jä isukin limaa eli n. pari millisiä jos sitäkään. Menee vielä aikaa ennenkuin ovat myynnissä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      833
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      746
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe