BMW 520 D uusi ongelma

Kärähtyykö

Nyt alkoi jo hirvittää kun maailmalta kantautuu tietoja miten 520 D bemarit ovat syttyneet palamaan. Omallani olen ajanut nyt 18000 km, ei ole vielä kärähtänyt.

8

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HahHahHah

      Ensin kaasutetaan(VW), ja sitten poltetaan(BMW). Turvallista matkaa vaan niillä hienoilla saksalaisilla.....

      • kipeää

        kylläpä kävi kipeää bmw - mulkerolle, voi,voi.


      • Bemaristi

        Kuulemma Toyota ilmoittanut että miljoonassa autossa palovaara. Kipeää Hah Hah


      • SaksalainenParasKaikessa

    • Greisii

      Ruotsissa ovat aiheuttaneet, vakavat metsäpalot koska maisteri oli ollut mustikassa.

    • OVH-XXY

      EGR-venttilijuttuhan tämä on. Näitä venttiilejä on globaalisti jälkitoimituksessa 98000 kpl!! Näyttää, että voin saada oman autoni takaisin korjattuna ja uudella EGR -venttiilillä juuri ennen Joulua 8siis tänä vuonna kuitenkin -ei ensi vuonna)

      • HeppuKerrosVähä

        Miksei vaan poisteta sitä venttiiliä ja ohjelmalla pois?


    • Onko tuo nyt temppu vaihdattaa se venttiili, itse en kokenut niin, huollossa käyttö ja asia selvä. Eikä syttynyt sitä ennen palamaan. Ajettu nyt 40 th.
      Irvailijat, eikö muitakin autoja ole joskus syttynyt kuin Bemuja ?
      On se vaan niin hulppeaa ajella 5 sarjan tuplaturbo nelivedolla ....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      273
      45794
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      50
      11430
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      232
      11025
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      39
      9820
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      90
      8658
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      285
      6718
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      2
      3395
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      1
      3197
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      25
      3103
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      4
      2963
    Aihe