Öljynvaihto

Pitääkö öljyt vaihtaa. Onhan siihen tehtaalla laitettu öljyt valmiiksi
9164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jätä noin vaikeat jutut määräaikaishuoltajien murheiksi.

Äänestä

Ei mikään pakota vaihtamaan.
Entiselle työnatajalleni tuli täysperävetäjä jolla ajettiin samoilla öljyillä 250.000km jonka jälkeen uusi kone nokalle ja vanha tehtaalle syyniin. Huoltojen yhteydessä otettiin oljynäyte joka analysoitiin.

Äänestä
  • Suodatin vaihdettiin normihuollon yhteydessä.

    Äänestä

Laivadieseleissä ei yleensä öljyjä vaihdeta, ne vaan analysoidaan moottorivalmistaja määrittelemän käyttö tuntimäärän välein.

Äänestä

Holistin surkeat aloitukset jatkuu. Otan osaa.

Äänestä

Nehän poltetaan polttoaineen seassa.

Äänestä
  • Jos autolla ajaa 200.000km kyllä se sen kestää kunhan suodattimen vaihtaa.

    Äänestä

Skodiin ja tiettyihin tojoihin ei tarvi kuin lisätä

Äänestä

Sitten jatketaaan tiputanssilla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tamppi kirjoitti:

Pitääkö öljyt vaihtaa. Onhan siihen tehtaalla laitettu öljyt valmiiksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu