Onko täys susi,vai millainen? Koskaan en ole BMW ostanut,nyt harkinnassa. Onko 5-sarjan BMW tätä tulipalo ongelmaa? Onko BMW korin turvallisuus yhtä hyvä kuin esim Volvoissa? Kyse nyt 1999-2003 vuosimallin BMW.
5-sarjan BMW
VolvonNainen
14368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Vuosikerrat ajettu jo loppuun asti, tuoreempaa jakoketju vikaista, nelimukisena on tarjolla.
Täyssusi.
... tai haisunääätä.
Noin vanhoista ei tarvitse kauheasti odottaa, oli merkki mikä tahansa
On parempi olla korjaustaitoinen jos meinaa hankkia vanhan Bemarin, voi muuten tulla kallis auto jos pitää pajalla korjauttaa.
"Kyse nyt 1999-2003 vuosimallin BMW."
Miksi himoitset romuttamokamaa?
No kuule samaa romua se on tänäkin päivänä :D
Surkein peruspremium mitä myynnissä on, usko mua ja muita jotka kirjoittaa foorumeille, todella paljon vikoja ja kalliita sellaisia.
Ensimmäinen kova pakkanen kun tulee kestää hetken, kun ilma lämpenee niin alkaa viat ilmetä, nyky bemareissa varsinkin.
Audeissa ja Mersuissa on myös vikoja mutta ei lähellekään niin suuria ja kalliita.
Volvo on edelleen maailman ykkönen turvallisuudessa, siihen turvallisuuteen ei yllä yksikään saksalainen lähellekään.
Mitäs tilastot näyttää, onko salaista tietoa?
Minä olen ajanut 2000 vuosimallin 530D E39 kolmen vuoden aikana 200000 km ei muuta kuin kuluvia tavaroita. hyvä ajaa ja alle 6 l/100 km kulutuksella matkaajossa.
Dieseliin on tietysti satsattu parempaa tekniikkaa.
Muhkea kutonen kestää, maailman tappiin.
nykykorinen paras mersu mitä on. vanhemmista en tiedä. kahdenlitran dieselissä jakopäävika, automaattilaatikot uudemmissa myös audi mersu jokin perusvika, googlaamalla löytyy mielipiteitä