Tuleeko mieleen ufohavaintoja tehdessä, että silminnäkijähavainnot ovat kaikkein heikon todiste?
Ei auta mitään, vaikka kokonainen ihmisjoukko tekisi havaintoja koska silminnäkijähavainto on väärä 70%:n todennäköisyydellä.
https://www.city.fi/opas/silminnakijahavainnot johtavat pelottavan usein vaariin tuomioihin/11079
Ei auta mitään, vaikka kokonainen ihmisjoukko tekisi havaintoja koska silminnäkijähavainto on väärä 70%:n todennäköisyydellä.
https://www.city.fi/opas/silminnakijahavainnot johtavat pelottavan usein vaariin tuomioihin/11079
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tutkimus keskittyi henkilöiden tunnistamiseen yli 50 -100 metrin etäisyydeltä. :)
Kyse on siis HENKILÖIDEN NAAMAN TUNNISTAMISESTA !!!
Niin se onkin helpompi tunnistaa taivaalla vilahtava kohde hybridien alukseksi? Vaatii kyllä vahvaa uskoa.
Paukauta esimerkki, missä joku on todennut taivaalla vilahtavan kohteen hybridien alukseksi, niin palataan asiaan. Omalle kohdalle ei ole osunut vielä. Todistatahan väitteesi, kiitos.
Tuossa sulle makkaraufohybridi:
http://www.suomenufotutkijat.fi/ufodb/ufodata.php?u=1700&p=1
Missä kohtaan joku siis sanoi uskovansa sen olevan hybridien alus? Laitatko vielä tarkennusta väitteestäsi, kiitos.
Siinä kohdassa kun sitä ufoa valmistettiin makkaratehtaalla.
Aahhahahaahahahaa... Skeptikko pudonnut vitsitynnyriin aamulla ja tappaa kaikki nauruun uskomattoman hauskoilla jutuillaan... Oota mä nauran vielä aahahahhahhaahhhaahhaa.... "makkaratehdas".... aahhahahhahahahhhaaa... "hybridialus ja usko.." Aaahhahahahhaahhaahhaaaaa.... Ei ole hauskempaa "miestä" kuin skeptikko.
Eihän tuossa ole muuta hauskaa kuin ufokerho joka pitää makkaran kuvaa sivuillaan ja tutkii sitä ufona. Vai tutkiiko edes, ja mikä tuollaisen makkara-arkiston tarkoitus on jos ei tutki?
Kyllä se suurin vitsi on kyseinen kerho. Aikuiset ihmiset larppaamassa ja leikkimässä tutkijoita.
Minä näin kerran lentävän lautasen kun vaimo suuttui.
näin yhden sinisen aluksen lentävän viereltä ohi . Pilviverho syksy-yöllä oli todella matalalla ja sininen valo valaisi tienoon (pilvien läpi loistava valo). Plasmidinen, muotoa ja kokoa vaikea sanoa. Plasmassa näytti olevan joukossa valkoisia ja vihreitä "pisteitä", aivan kuin se olisi ollut joku valokuitu-teknologiasta koostuva, koska plasmapalla oli selvästi "järjestys" tai reitti mitä se kiersi. Täysin äänetön ja muuttui näkymättömäksi lennettyään ohi.
En tiedä taivuttaako se aikaa vai hävisikö vain tylsästi näkyvistä. Ajan taivutus-ominasuuksista voisi päätellä alkuperän eri aikajanalle/rinnakkaisulottuvuuteen. Ehkä maapallolta. Ehkä ei.