Movetestit ovat todella pian!! Olen siis 5lk ja 5lk on se terveystarkastus jonne äiti tulee mukaan, ja oon ihan hemmetin ylipainoinen. 153-154 pitkä ja paino on jotain 49-50kg,vittu oon läski. Se on ite ollu kuulemma jotai 16vuotiaanna 44 kg... Siis saan max jonku 20 miesten punnerrusta ja vatsoiss oon semi hyvä ja silleen kaikki menee ihan hyvin, mut en tajua miks sit oon nii läski... Auttakaa miten sais todella nopeesti edes hetkellisesti joku 5-7 kg pois....??!!!! Äiti muutenkin aina on silleen "pitäs alkaa lankuttamaan jne" Nyt oikeasti apuja...
Terveystarkastus stressaa ihan ketusti..
5
359
Vastaukset
- Läski1
Ja unohdin mainita että olen siis tyttö
- OiÄiti
Yritä elää.
Olen yli 50-v ja ihan vinkkinä äiti toi minulle juuri haalarin, minkä oli komeroistaan löytänyt. Kokeile. Kokeile. Toisti äiti, joka on ikänsä pitänyt kaikkia tyttäriään paksuina.
Oli äidin ilme näkemisenarvoinen, kun haalari meni päälle. Oli ihan sopiva. Tissit vähän otti tilaa. Haalari, mitä olin pitänyt yli 30 vuotta sitten. Sanaa tosin ei saanut äiti suustaan.
Seuraavana päivänä oli marevan lokeen yhteydessä vaatinut virallista punnitusta.
Sitten vaati tyttäriään vaa'alle.
En mennyt. Teki mieli pyytää äitiä kokeilemaan haalaria. En pyytänyt. 65 kg ja 175 senttisenä olisi pitänyt hyvin sopia haalari myös äidille. Ei kokeillut. Ei olisi sopinut.
Ongelma ei ole enää minun vaan äidin. Me kaikki hän ja hänen tyttärensä ovat jo vanhoja. Kaikki ihan normaaleja jopa keskivettoa paremmassa voimassa ja ryhdissä.
Miksei äiti ikinä oppinut olemaan ylpeä itsestään ja tyttäristään?
Äiti on aina äiti.- OiÄiti
Niin unohdin mainita, että äidistä minun pitäisi painaa ainakin alle 50 kg. Mieluummin 48 kg.
Pituus 175. - Anonyymi
OiÄiti kirjoitti:
Niin unohdin mainita, että äidistä minun pitäisi painaa ainakin alle 50 kg. Mieluummin 48 kg.
Pituus 175.vanha viesti mutta miksi äiditisi halusi sinusta anorektikon?
- Anonyymi
Saatto tulla myöhässä, mutta painohan ei merkitse vaan se mitä se on. Siis kyllähän voit painaa vaikka 70kg ja olla elämäsi parhaassa kunnossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1106887KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3846533Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653297Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521262832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082430- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351587Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257