joo
Käyn hieronnssa about kerran kahdessa viikossa.
Harrastan lenkkeilyä, hiihtoa ja kuntosalia...yms..
No nyt kävi nii, et penikseni tärähti seisomaan kesken hieronnan, eikä millään suostunut laskemaan päätään, vaikka mitä ajattelin.
Ei uskaltanut hieroja koskea juurikaan polvien yläpuolelle mukamas reisiä hieroessa, oli vaan niin vaivautuneen oloinen... ja minä tietenkin punoitin vaivautuneena myös.....
Oli helpotus päästä pois tilanteesta. Seuraava hierontakerta saa kyllä odottaa....
huh
noloa
24
18347
Vastaukset
- Fysioterapeuttinainen
Jos kertomuksesi oli totta, olisit siinä tilanteessa voinut sanoa tarvitsevasi käydä wc:ssä.Tilanne olisi kaiketi mennyt sillä ohi, eikä siitä olisi jäänyt traumoja.Ammatti-ihminen ei hämmenny vähästä, toisaalta taas osaa myös tunnistaa epäasialliset ihmiset ja lähettää heidät kotiin kasvamaan!Olen kuullut sairaalan puolelta samantapaisia tapahtumia ja kaikkeahan sattuu.Jos itse käyttäydyit asiallisesti uskoisin,että voit mennä seuraavan kerran aivan normaalisti.
- Sairaanhoitaja
Ja höh, sun noloudelles. Olemme kaikki ihmisiä ja hoitohenkilökunta jos kuka tietää sen. Kaikkea sattuu ja tapahtuu.. mutta tietysti sinulle itsellesi tilanne on ollut kiusallinen, sen ymmärrän. Kysäise siltä hierojaltas kuinka monta "seisokkia" se on nähnyt työuransa aikana. Luulenpa, että aika monta.
Rohkeesti vaan kertaan seuraavaan..:) - aaa
Mitä siellä wc:ssä olisi sitten pitänyt tehdä?
- Penison
Sairaanhoitaja kirjoitti:
Ja höh, sun noloudelles. Olemme kaikki ihmisiä ja hoitohenkilökunta jos kuka tietää sen. Kaikkea sattuu ja tapahtuu.. mutta tietysti sinulle itsellesi tilanne on ollut kiusallinen, sen ymmärrän. Kysäise siltä hierojaltas kuinka monta "seisokkia" se on nähnyt työuransa aikana. Luulenpa, että aika monta.
Rohkeesti vaan kertaan seuraavaan..:)Anna vaan erektion olla, hiljalleen se siitä pehmenee. Miehillä on penis.. ja kosketus iholla saa miehen elimeen eloa. Se on LUONNOLLISTA. Älä nolostu sen takia että olet terve mies. Erektio on tärkeä juttu, hieronta on tavallaan myös peniksen fysioterapiaa jos tai kun tulee erektio.
Kosketus ja hormooni tasapainot vaihtelee, kuten naisillakin. Toisinaan kiihottuu ilman sen kummempaa syytä tai kosketus on joskus laukaiseva tekijä. Hormoonithan ne, kuten naisillakin.... - sporttipoika82
hitot minä vessan lähde kesken hieronnan. seisoo jos seisoo. nainen voi hymyilä se on toiseski paras vaihtoehto.
- xxxxxxxx
Oliko hieroja mies?
Naishierojasta se varmaan oli vain imartelevaa :D))- koulutettu hieroja
Ei ole hieronnan tarkoitus tuo.
Missä ihmeen sivelyhieronnassa nämä seisokin saaneet miehet oikein käyvät?
Kunnollisessa ja tehokkaassa hieronnassa ei VARMASTI kikkeli kohoa.
Ei edes pysty ajattelemaan mitään.
- jussi
tiedän fiiliksen koska itselleni on myös käynnyt niin, parikin kertaa onneks eri hierojilla.
Jotenkin en voi sille mitään että joskus toisen kosketus tuntuu hyvältä ja erektio alkaa herkästi
tulla, saan muutenkin helposti erektion..toisaalta olen ajatellut että parempi
niin kuin että olis ihan immuuni kosketukselle!- normaalia
Hei! En usko, että olet todellakaan ainoa mies,jolla on näin käynnyt, että penis jäykistyy hieronnan aikana. Itselleni on useasti käynyt näin. Olen rohkeasti todennut asian hierojalle ja kun vastaukseksi olen saanut, että tämä on ihan normaalia reaktio joillakin miehille ja asia on puhuttu, niin jäykkyyskin häviää ja palataan normaaliin tilaan. Itse olen hyvin herkkä mies enkä ole välttynyt siemensyksyltäkään hieronnan aikana. Tämäkin asia on voitu puhua hierojan kanssa ja tilanne on sillä selvä. Kaikki perustuu siihen, että hieroja on ammatitaitoinen ja ymmärtää myös asiakastaan. On hienoa käydä sellaisella ammattihierojalla, joka kunnioittaa asiakastaan ja tämän tunteita. Olen jo vuosia käynyt samalla hierojalla ja joskus tulee "seisokki" ja joskus ei. Ihminen on ihmeellinen olento!
- hieroja
normaalia kirjoitti:
Hei! En usko, että olet todellakaan ainoa mies,jolla on näin käynnyt, että penis jäykistyy hieronnan aikana. Itselleni on useasti käynyt näin. Olen rohkeasti todennut asian hierojalle ja kun vastaukseksi olen saanut, että tämä on ihan normaalia reaktio joillakin miehille ja asia on puhuttu, niin jäykkyyskin häviää ja palataan normaaliin tilaan. Itse olen hyvin herkkä mies enkä ole välttynyt siemensyksyltäkään hieronnan aikana. Tämäkin asia on voitu puhua hierojan kanssa ja tilanne on sillä selvä. Kaikki perustuu siihen, että hieroja on ammatitaitoinen ja ymmärtää myös asiakastaan. On hienoa käydä sellaisella ammattihierojalla, joka kunnioittaa asiakastaan ja tämän tunteita. Olen jo vuosia käynyt samalla hierojalla ja joskus tulee "seisokki" ja joskus ei. Ihminen on ihmeellinen olento!
Ei ole kyllä minun vastaanotollani siemensyöksy normaali reaktio, eikä tule koskaan olemaankaan. Normaalin rajoihin ei mielestäni kuulu se, että aikuinen terve mies päästää itsensä laukeamaan hieronnan aikana.
- tahdosta riippumaton
hieroja kirjoitti:
Ei ole kyllä minun vastaanotollani siemensyöksy normaali reaktio, eikä tule koskaan olemaankaan. Normaalin rajoihin ei mielestäni kuulu se, että aikuinen terve mies päästää itsensä laukeamaan hieronnan aikana.
Erektio ja siemensyöksy on kyllä joskus ihan tahdosta riippumaton tapahtuma. Luulisi ammattihierojan tämän oppineen koulutuksessa!
- jobi
tahdosta riippumaton kirjoitti:
Erektio ja siemensyöksy on kyllä joskus ihan tahdosta riippumaton tapahtuma. Luulisi ammattihierojan tämän oppineen koulutuksessa!
Luulisi paljon muutakin ammattihierojan koulutuksessaan oppineen, mutta minkäs teet kun kaikki eivät opi. Tiedän paljonkin hierojia, jotka ovat omien seksifobioidensa kanssa niin hämmentyneitä, että eivät selviydy vähänkään hankalista tilanteista.
Ylipääsemättömän ongelman joillekin hierojille tuottaa näin pakkastalvina esimerkiksi se, että miehillä kokohierontaan tullessaan on pitkät kalsarit. Hirveä haloo nousee, jos pahaa aavistamaton miesparka yrittää ottaa kalsarinsa hierontaa varten pois jalasta.
Jotain pitäisi hierojien koulutuksen suhteen tehdä!! - Hieroja...
Jos saat erektion myös mieshierojalla niin se johtuu kosketuksesta.
Muuten vain likaisesta mielikuvituksesta tai hieronta on jotakin sivelyä
mikä taas kuuluu makuuhuoneeseen. Ei hierontaan
- nono
levitellä nolouttasi netissä.
- Migu2
Tuttu tilanne, olin kerran tutun hierontaopiskelijan hierottavana en ajatellut mitään koitin vain rentoutua.
Kaikki meni hyvin kunnes hän veteli pitkin kylkeä kohti nännejäni, sain älyttömän kovan erektion jolle en voinut mitään.Hän varmasti huomasi sen koska sanoi -nyt meidän pitää lopettaa, poistuin omituisesti kävellen paikalta koska kova erektio housuissa on hyvin vaikea kävellä. -Tämä oli tosiaan noloa.
Päätin että hieronta ei sovi mulle ja olen kiertänyt hieronnat kaukaa.
- dsadsadsadsadsaassad
saanko hieroa sua
ei tahatonta erektiota tarte sinällään häpeillä. niitä tulee useinkin välillä asiakkaale eikä sen tratte aiheuttaa traumoja tai häpeää sulle. asiallisesti voisit kertoa jo siitä hieronnan alusssa taikka aikaa varatessa. kyllä asiallisiin tilanteisiin löytyy asiallinen vastaus. ja ammattitoinen hieroja voi laittaa vaikka pikkupyyhkeen alapään suojaksi jos siltä tuntuu (olit sitten alasti tai kalsareissa).
itse käytän tuota keinoa jos asiakas vaivaantuu mahdollisesta erektiosta kesken hieronnan. joskus asiakas sanoo siitä onelmasta etukäteen ja asia sillä selvä kun siihen osaa sitten suhtautua molemmat osapuolet luonnolllisesti ilman häpeää.- jk
vai niin kävi sulle
- jk
vai kävi sulle niinn pahasti
- jk
vai kävi sulepahasti
- Kyrpää
Kyrpää kyrpää
- coolcool
Kylmäspray auttaa tosi hyvin tahattomaan erektioon. Kokemusta on, kun hieroja laittoi sitä minulle, kun alkoi aivan tahtomatta nousta oikein kunnon erektio.
- pyhäpietari
hahhaa. kaikenhuippu. estellä luonnonilmiötä. tuommosta ei voi oikeasti olla .ymmärrän vesisprayt koiran naamalle jossei tottele.
- m33vsdfvsdf
Minä kävin perjantaina hierojalla. Oli sillä vähän muokkaamista selässäni kun viimeksi lienen käynyt joskus 20 v sitten. Oli vähän jumissa lihaksisto ja tympeätä ulkotyötä teen ja paljo situn netin äärellä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k2544314Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän462535Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop5372225Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella
👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h592117Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn431830Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.1061713Kohuotsikoihin nousseet Aku Hirviniemi ja Mikko Leppilampi jouluna tv:ssä!
Täydellinen joulu -leffassa on iso kaarti suomalaisia näyttelijöitä. Mukana mm. Elena Leeve, Antti Luusuaniemi sekä koh281645Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on31571Ex-Puoli seitsemän juontaja Anniina Valtonen yllättää - Uudessa roolissa tv:ssä!
Monen suosikki Anniina Valtonen tv:ssä! Valtonen on tuttu Ylen meteorologina, mutta hän juonsi myös Puoli seiskaa. Nyt A411351Mitä metsaman tuottaa
Törkypuhetta, ahdistusta, pahaa mieltä, riitaa, eripuraa, köyhien menestymättömien ja maattomien kurjien vähättelyä. Sit1291206