Eipä ole mitään tarjottavaa, mutta jos joku nainen

kiinnostuu, niin ainakin hän kiinnostuu aidosti minusta! :).
6436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Niinhän se on että...
=) silloin kiinnostuu sinusta itsestäsi, persoonana. eikä maallisesta mammonasta.
olen mieltä ettei aina kaikessa raha ratkaise aivan kaikkea, toko tulkinnallisia asioita. on ihmisiä joille money talks....

Äänestä

Tätä. Hmm... eikait pitäisi koskaan epäillä kenenkään kiinnostusta kun ei ole mitään tarjottavaa?

Äänestä

Eikö edes vettä ja leipää?

Äänestä

Vanhanaikaista ajattelua tuo että miehen pitäisi tarjota kaikki naiselle. Nykyaikana nainen ei enää ole riippuvainen miehen toimeentulosta niinkuin ennen kun naiset oli pelkästään kotona hoitamassa perhettä. Lopeta tuo itsesi säälittely!

Äänestä
  • Jep jep. Kirjassa piikoja ja pörriäisiä valaistiin 1600-1700-luvun Suomea ja kyl silloin avioituminen oli seurausta hengissäsäilymisen sinnittelystä, ei siinä puhuttu rakkauvesta mitään.

    Äänestä

romanttista kun ei tarvitse mitään muuta kuin... öhh.. ihmisen? Mutta kun se ei mene sillä tavalla. Kaikki, siis ihan kaikki, pariutuvat siitä syystä että toisella on jotain annettavaa, oli se sitten tunne, turva, ilo, jne. Ihmisen mukana saa aika paljon lastia, hyvää ja huonoa.

Ymmärrän toki että tässä taidettiin tarkoittaa lähinnä materiaa. Niin, varmaankaan monillakaan ei ole aina paljoa tarjottavaa. Silti on jotenkin epähoukuttelevaa kun joku mainostaa itseään sillä ettei ole mitään tarjottavaa. Minä ainakin arvostan, että edes yritetään, että olisi jotain mitä tarjota, eikä vaan odoteltaisi että tulee joku kenelle kelpaa.

Jokaisen sitoutumista miettivän pitäisi käyttää järkeä, ja se on vaan fakta, että pitkään jatkuva taloudellinen kärsimys vaikuttaa kaikkeen, myös tunteisiin. Miksi valitsisin sellaisen ihmisen joka ei viitsi yrittää huolehtia perheestään? Jos kyseessä on kykenemättömyys vaikka vamman takia, niin se on eri asia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pohjamonni kirjoitti:

kiinnostuu, niin ainakin hän kiinnostuu aidosti minusta! :).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu